Dieťa žena pod strešným oknom
Galéria (7) Zdroj: VELUX

Príjemný chládok aj pod šikmou strechou

Strešné okná vedia skvele privádzať denné svetlo a dodávajú interiéru krásnu preslnenú atmosféru. V zime vďaka nim nie je potrebné cez deň používať umelé osvetlenie a solárne zisky navyše znižujú náklady na kúrenie. V lete je naopak dôležité myslieť na kvalitné tienenie, aby svetla a tepla zo slnka nebolo až príliš. Prehriatiu miestnosti najlepšie zabránia vonkajšie rolety a markízy.

Galéria

Čiastočne zatienené strešné okno v pracovni
Detská izba so strešnými oknami
Detská izba so strešnými oknami
Dieťa žena pod strešným oknom
Vonkajšia roleta v podkroví žena kožené kreslá
Dom s vonkajšími strešnými roletami

Vonkajšie tienenie nechá horúčavu za oknom

Účinok vonkajších tieniacich doplnkov v ochrane pred teplom spočíva v efektívnej prevencii. Keď sa včas zablokuje prístup slnečných lúčov k okenným tabuliam, nezahrejú sa a nemôžu prenášať teplo ďalej do interiéru. Vnútorné rolety či žalúzie to nedokážu a tak regulujú iba svetlo prichádzajúce oknami, ale pred horúčavou nijako neochránia. Vonkajšie tienenie je dôležité najmä pri strešných oknách orientovaných na juh a západ. VELUX ponúka tri varianty líšiace sa funkčnosťou.

Dom s vonkajšími strešnými roletami
Zdroj: VELUX

Komplexným riešením je robustná vonkajšia roleta VELUX z bezúdržbovej hliníkovej konštrukcie, ktorá odolá aj tým najnáročnejším poveternostným podmienkam. Vonkajšia roleta v lete zaistí maximálnu ochranu pred slnkom a v zime zlepší tepelnú izoláciu. Zároveň dokonale zatemní interiér a zníži hluk z dažďa a krupobitia. Naopak základným riešením chrániacim pred teplom je markíza VELUX z priehľadnej sieťoviny, ktorá účinne bráni prehriatiu interiéru a zároveň umožňuje výhľad. A zlatou strednou cestou je ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon.

Solárne rolety bez problémov nainštalujete aj dodatočne

Ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon v sebe spája schopnosť udržať v interiéri chladnejšiu klímu
aj ho účinne zatemniť. Je vyrobená z pevnej polyesterovej tkaniny potiahnutej PVC a vystužená hliníkovými lamelami. Tkanina neprepúšťa svetlo, je odolná voči UV žiareniu a nepodlieha degradácii materiálu. Súčasne ľahká vonkajšia roleta VELUX pomáha tlmiť hluk z dažďa (zníženie hluku o 7 dB). Zaujme aj svojim vzhľadom – elegantný štíhly rám a atraktívny dizajn krásne ladí s modernou čiernou strešnou krytinou.

Detská izba so strešnými oknami
Zdroj: VELUX

Výhodou solárne poháňanej ľahkej vonkajšej rolety je komfortné diaľkové ovládanie s tichým chodom
a plynulým polohovaním. Motor je poháňaný energiou zo slnka, takže roletu ľahko namontujete aj na staršie okná VELUX bez nutnosti zložito privádzať elektrinu. Batéria motora je pravidelne dobíjaná fotovoltaickým napájacím článkom, ktorý je diskrétne integrovaný v hornom ráme okna. Dobíjanie funguje na báze denného svetla, teda nezávisle na intenzite slnečného žiarenia. Batéria so solárnym zdrojom zaistí dostatočné nabitie až pre 200 operácií. V praktickom solárnom prevedení VELUX ponúka aj vonkajšiu roletu a vonkajšiu markízu.

Vonkajšia roleta v podkroví žena kožené kreslá
Zdroj: VELUX

Ovládanie mobilom aj inteligentná ochrana pred horúčavou

Rovnako ako všetky diaľkovo ovládané výrobky VELUX, aj solárne napájané vonkajšie tienenie
možno ľahko napojiť na inteligentné technológie. Novinka VELUX App Control umožní ich ovládanie prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne, kde je možné nastaviť aj vlastné scenáre
tienenia – napríklad pravidelné ranné vytiahnutie rolety ako budíček. Stiahnuť či vytiahnuť roletu
možno prejdením po displeji alebo len vyslovením hlasového pokynu. Rovnako komfortné je ovládanie vonkajších roliet s inteligentným riadiacim systémom VELUX ACTIVE with NETATMO, ktorý navyše pridáva viacero funkcií automatického riadenia. Sleduje miestnu predpoveď počasia a sťahuje rolety vtedy, keď je to pre príjemnú teplotu v interiéri najvýhodnejšie.

Viac na www.velux.sk/chcem-doma-chladok

Zdroj: PR článok VELUX

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.