image 40738 25 v1

Špeciálne vydanie Môjho domu už v predaji

Vyberte si nové bývanie! V špeciálnom vydaní Môjho domu sa môžete inspirovať návštevami v ôsmich zaujímavých rodinných domoch. Prinášame aj praktického sprievodcu výstavbou od pozemku až po kolaudáciu a prehľady stavebných materiálov a systémov.

A ak vás láka skôr bývanie v byte, pri hľadaní toho správneho vám určite bude dôležitým pomocníkom náš prehľad ponuky bytov v nových developerských projektoch. Samozrejme, nechýbajú ani rady ohľadne financovania kúpy a nových podmienok v poskytovaní hypoték. Môj dom špeciál nájdete na stánkoch od 15. 5.

 

V špeciáli Môj dom nájdete:

Prvý aktívny dom na svete

Už teraz je jasné, že jeho ekologické parametre prinesú jeho obyvateľom nezanedbateľné úspory energií. Príťažlivým ho však robí aj samotná architektúra.

Plechový kabát

V špeciálnom vydaní sa môžete inšpirovať aj domom, ktorý má síce klasický tvar, avšak moderný vzhľad. Plechovú má pritom nielen strechu, ale aj fasádu.

Dom s potápačskými okuliarmi

Zavedieme vás aj na návštevu do rodinného domu na vidieku, ktorým si úspešný atlét a bývalý reprezentant Českej republiky v maratóne a polmaratóne splnil svoj sen o bývaní. A hoci pôvodne zvažoval aj dom v historickej časti mesta, nakoniec zvíťazila príroda.

Svojpomocne k novému domovu

Postaviť si dom vlastnými rukami určite nie je pre každého, pre majiteľa tohto pasívneho domu to však bolo úplne prirodzené rozhodnutie. Na pomoc si prizval skúseného projektanta, ktorý mu pomohol doladiť stavbu do posledného detailu.

Veľký prehľad nových bytov

Vyberte si nové bývanie z ponuky v 30 nových dveloperských projektoch – prinášame prehľad ponuky, veľkostí aj cien.

Od pozemku po kolaudáciu

Máte už celkom jasnú predstavu o tom, ako bude vyzerať váš vysnívaný domov? Koľko bude mať izieb a akej farby bude kuchyňa? Ak vás čaká stavba vlastného rodinného domu, prečítajte si stručný prehľad toho, s čím začať a ako postupovať, aby ste sa doň mohli čím skôr nasťahovať.

Z čoho stavať?

Rozhodnutie, aký stavebný materiál pri stavbe rodinného domu zvoliť, patrí nepochybne k tým kľúčovým. Na výber máte dva základné prístupy – jednovrstvové  alebo viacvrstvové konštrukcie. V špeciáli Môjho domu vám pomôžeme správne si vybrať.

Zaostrené na strechu

Existuje niekoľko typov striech a ešte viac strešných krytín, treba sa teda rozumne rozhodnúť, čo bude pre vás to pravé.

Vyberiete si prevetrávanú fasádu?

Jedným z dôvodov pre túto voľbu môže byť vzhľad, ktorý je pri fasáde pre mnohých prvoradý – obklady z rôznych materiálov tu ponúkajú naozaj široké možnosti. Ďalším dôvodom sú špecifické vlastnosti, ku ktorým patrí najmä priedušnosť.

Čím kúriť v dobre zateplenom rodinnom dome?

Pri výbere vykurovacieho systému sa väčšinou veľa počíta – výška investície, prevádzkové náklady, návratnosť… V dnešných domoch je však potreba tepla na vykurovanie veľmi nízka, takže tradičné výpočty v nich majú iné výsledky než v minulosti. Navyše peniaze nie sú jediným faktorom, ktorý by ste mali pri výbere zvážiť.

Porovnanie rôznych typov vykurovania

V špeciáli Môjho domu sme pre vás pripravili aj porovnanie štyroch najčastejšie používaných vykurovacích systémov – ako finančných nákladov na inštaláciu, tak aj na prevádzku vykurovania a prípravy teplej vody.

Predplatné časopisu

Ukážka z časopisu:​​

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.