SEPTEMBROVÉ vydanie časopisu Urob si sám v predaji – TERASY A CHODNÍKY!

SEPTEMBROVÉ vydanie časopisu Urob si sám v predaji – TERASY A CHODNÍKY!

Inšpirujte sa krásnymi dlažbami, terasami a vkusnými chodníkmi. Drevenou preliezačkou pokračujeme v stavbe detského ihriska. Čo s úrodou? Máme recepty na biozaváranie a kvasené šťavy z ovocia kvetov. Uzdravte choré stromy v záhrade! Pekná výsadba balkóna aj na jeseň! Je čas zmeniť zdravotnú poisťovňu - v ktorej bude najlepšie? Čitateľský návod: Záhradná pergola. Ako rozobrať strechu? Výber cementov, betónov a prísad na betónovanie. Zima sa blíži - kedy vybrať kozub a kedy pec? Obnovujeme drevené dvere a okná!
Rozšírené 116-stranové vydanie plné tipov a návodov pre každého. Príjemné čítanie vám želá redakcia Urob si sám!

PEKNÉ DLAŽBY, CHODNÍKY A TERASY

INŠPIRUJTE SA a sami stavajte!. NÁPADY môžete využiť aj vo svojej záhrade. Preneste si do nej trochu skalnatej krásy v podobe DLAŽIEB z kameňa, dreva i ďalších materiálov.

KAMENÁ DLAŽBA NA PRÍJAZDOVEJ CESTE

LEPÍME prírodný kameň DO MALTY na betónový podklad na príjazdových cestách alebo na terasách. Znesie vyššie ZAŤAŽENIE. Rýchlotuhnúca malta a trasový cement zabránia vzniku vápenatých výkvetov.

DETSKÉ IHRISKO II

PRELIEZAČKA

Takúto preliezačku nekúpite v nijakom hypermarkete, lebo je ORIGINÁLNA. Deti na ňu môžu vyliezať buď po drevených latkách,alebo po sieti. Vyrobili sme ju z najkvalitnejších PRÍRODNÝCH materiálov. Urobte ju aj svojim deťom!

BIOZAVÁRANIE

Je to konzervovanie na PRÍRODNÝ spôsob. Pomocou blanšírovania, teda predvárania výpestkov, a následného mrazenia uchováme v zelenine množstvo VITAMÍNOV. Okrem toho vyskúšame aj NETRADIČNÉ zaváranie v rajčinovej šťave.

NOVÉ VÍNO V NOVÝCH POHÁROCH

Hrozno je teraz najlacnejšie. OCHUTNAJTE tento rok prvé víno ZNETRADIČNÝCH pohárov, s ktorými sa budete cítiť ako KRÁLI z dávnych čias. A UPEČTE si k nemu aj vynikajúci koláč z hrozna podľa nášho receptu!

OVOCNÉ A KVETINOVÉ NÁPOJE

Fermentovanie či kvasenie nezahŕňa žiadnu destiláciu, a pálenie, a pritom ponúka možnosť JEDNODUCHO si vyrobiť TRVANLIVÝ a výživný alkoholický nápoj. Presne ako si ho celé veky robili naši predkovia. V podstate živý, nevarený, PRÍRODNÝ. Takže DOMÁCE ovocno-medové fermentovanie. LACNÉ!

LIEČIME CHORÉ STROMY A KRY

Jednoduché rady na to, aby vaše stromy opäť prinášali PORIADNU úrodu a boli naozaj fit. Lebo zberom OVOCIA sa starostlivosť nekončí! ZDRAVIE stromov závisí od majiteľa záhrady.

BALKÓN, ČO KVITNE AJ NA JESEŇ

ATRAKTÍVNE vysaďte balkón aj na konci prázdnin! Počas slnečnej jesene môžete tráviť čas NA BALKÓNE či terase uprostred FAREBNÝCH kvetov. Aby to tak bolo, musíme rastlinám pomôcť správnou starostlivosťou.

TEST: DRVIČE ZÁHRADNÉHO ODPADU

HÚŽEVNATÉ stroje dokážu premeniť kopu tenkých konárov na niekoľko vreciek DROBNEJ reziny. Bez ohľadu na to, či ste ich ČERSTVO nastrihali pri údržbe živého plota alebo či ležia na kope už rok. Údržbu záhrady SKRÁTIA na minimum.

RADY PRE CHOVATEĽOV HYDINY

Chováme ich pre čerstvé VAJÍČKA, ktoré znášajú i štyri sezóny po sebe. ČO ROBIŤ, aby SLIEPKY vo dvore prosperovali? Odpovedáme na vaše otázky. NAPÍŠTE aj vy o problémoch vašich zvierat! Oodborník vám ich vyrieši.

REKONŠTRUKCIA STRECHY I. – ROZOBERANIE

Začíname seriál, ktorý potrvá celý rok. Rekonštrukcia strechy sa ZAČÍNA prípravou, plánovaním, nakupovaním materiálu a -búraním. Práce nezačínajte, ak prognóza nepredpovedá slnečné počasie BEZ DAŽĎA aspoň na desať dní.

VÝBER CEMENTU ČI BETÓNU

Chystáte sa BETÓNOVAŤ v jesennom počasí? Prinášame PREHĽAD EMENTOV a betónov. Okrem správne zvoleného cementu či suchej betónovej zmesi nesmie NA STAVBE chýbať dobré pivko. A môžeme ísť na to!

KEDY KOZUB, KEDY PEC?

Jesdeň je tu a mnohí práve hľadajú ekonomické alternatívy, ako znížiť NÁKLADY na kúrenie. Ako kúriť poriadne, a zároveň úsporne? Riešenie je poruke. KOZUBOVÉ PECE a kozuby sú jednoduché zariadenia, NENÁROČNÉ na údržbu a navyše ÚSPORNÉ.

RENOVUJEME INTERIÉROVÉ DVERE

Dva pláty sololitu a medzi nimi DREVENÝ rám a voština z kartónu. Aj najobyčajnejšie dvere budú VYZERAŤ dobre po renovácii. Ako OBNOVIŤ ich vzhľad, aby opäť vyzerali dôstojne? Reliéfnymi doplnkami a obnovou ich rozpraskaného NÁTERU.

OD NAŠEJ ČIATEĽKY: KOZMETICKÝ STOLÍK

Už dávno sa mi páčil ZRKADLOVÝ nábytok. Je ideálny, ak máte v izbe tmavé miesta a potrebujete ich PRESVETLIŤ či odľahčiť priestor. Nebojte sa EXTRAVAGANCIE a skúste si nejaký kus nábytku OBLEPIŤ zrkadlom.

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje