image 29676 25 v1

Októbrové vydanie Urob si sám je tu! Chodníky a dlažby! Čo s úrodou?

Pripravili sme: Obkladáme staré schody! Rýchla a lacná obnova kúpeľne?! Vyriešime váš problém: Podlaha v podkroví, klzká dlažba na terase, radíme pri vykurovaní. Rekonštrukcia balkóna, terasy, dlažby! Hydroizolácia kúpeľne. Pre domáce majsterky: Poháre s menovkou, posteľ pre psíka, veselé košíky z textilu! 8 pomôcok na prípravu dreva na zimu. Test náradia: gravírovačky. Október v záhrade - na čo nezabudnúť? Radíme záhradkárom. 10 najfarebnejších drevín jesene. 

Ako vypestovať sladučké hrušky a voňavé jabĺčka? Tipy na uskladnenie úrody. Čo vysadiť do záhona po letničkách? Získajte liečivé rastliny zo svojho vlastného vresoviska! Vysádzame strom v malej záhrade! Ekonomicky: Živnosť a minimálny dôchodok. K tomu veľký kopec rád, tipov a výborných nápadov. Príjemné čítanie!

Z OBSAHU:

Nový obklad starých schodov

Pod ich nový m jednotným vzhľadom sa ukrývajú rozmerové odchýlky a obité obkladačky. Plošný materiál vyrovná stavebné nerovnosti. Dôsledné rozmeranie schodov a panelové opláštenie priniesli výsledok, ktorý už stačí len oblepiť kobercový mi štvorcami.

Posteľ pre domáceho miláčika

Stabilná a pohodlná posteľ poteší nielen ľudí, ale aj zvieratá. Jednoducho si ju vyrobíte zo starej debničky. Jej veľkosť a farebnosť prispôsobte svojmu domácemu miláčikovi.

Ako na terasu a záhradný chodník?

Ešte stále môžete položiť dlažbu na balkón či trasu, lebo jesenné teploty dovoľujú pracovať s cementovými maltami. Ukladanie do štrku a piesku je teplotami obmedzené ešte menej, preto sa záhradný chodník či státie pre auto dá vydláždiť takmer po celý rok. 

Radíme pri vykurovaní

Na vykurovanie treba pomýšľať už dnes. Príprava na zimu nespočíva iba v utesnení škár domu, ale aj vo vyladení vykurovacieho systému. Každé drobné vychýlenie zvyšuje náklady na vykurovanie a aj pri malom nedorozumení sa môže stať, že za palivo zaplatíte viac, ako je zdravé.

Lacná obnova kúpeľne: steny a obklad

Obnova kúpeľne nemusí so sebou priniesť obíjanie starých kachličiek, búranie opotrebovanej vane a otĺkanie dlažby. Ak siahnete po moderných náteroch, môžete priestoru prinavrátiť sviežosť v priebehu niekoľkých dní.

Redakčný test: Priame brúsky

Spolu so širokou škálou pracovných nástrojov si poradia s nejednou drobnou úlohou, kde sa žiada skombinovať presnosť, precíznosť a obratnosť. Drobné hobby brúsky dosiahnu pri vŕtaní, gravírovaní, rezaní, brúsení alebo leštení aj do úzkych škár – bez ohľadu na materiál, s ktorým treba pracovať.

Chutné zdravie z vresoviska

Vresovisko namiesto antibiotík? Pestovanie kyslomilných rastlín v záhrade nám umožní pochutnať si na ovocí, ktoré má výrazné liečebné vlastnosti. Neraz dokáže zaplátať aj „liečebnú dieru“ v našich možnostiach a liečiť niektoré choroby, na ktoré prestali zaberať aj kedysi všemocné antibiotiká.

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje