image 25627 25 v1

Marcové vydanie UROB SI SÁM je tu! Rekonštrukcia záhrady pri dome!

Zima sa končí - čo urobiť so záhradou? S nami ju obnovíte, založíte aj naplánujete! Máme pre vás inšpiratívny pôdorys peknej záhrady, sprievodcu 9 krokov pri zakladaní záhrady či tipy na 10 najkrajších kvetov do záhona, rôzne trávniky k domu a netradičný živý plot! Dozviete sa, ako sadiť stromy a kry, ako namiešať kvalitný rýchlokompost za 18 dní a ktoré rastliny prilákajú včely. Ohradíte si vstup na pozemok peknou drevenou bránou? Na čo nezabudnúť v marci? Odpovede v rubrike Marec v záhrade a Marcová záhradná poradňa!

Ak nemáte záhradu, nevadí, pestujte kvety a bylinky vo veľkom kvetináči na balkóne či terase! Len pre dámy: Dekoračné jarné vázy, obnova poštovej schránky, úprava skrinky na kľúče! Lacné návody pre každého: Štýlová pohodlná taburetka, zásuvková zostava na drobnosti, doska na krájanie pečiva, svietnik na štyri ročné obdobia či retro – mydlovnička! Otestovali sme akumulátorové vŕtačky na 18 voltov! Ekonomicky: Ako zaplatiť daň a nekradnúť?  Test: ako sa správajú tehly pri povodni? Obnova a rekonštrukcia strechy – latovanie! Okná po zime – upravujeme parapet. A k tomu plno tipov, rád a nápadov na spríjemnenie bývania! Čítajte a realizuijte! Príjemné čítanie vám želá redakcia časopisu Urob si sám! Nasledujúce vydanie vyjde 17. apríla!

Z OBSAHU:

Záhrada pri dome

Ako naplánovať záhradu? Na čo nezabudnúť pri navrhovaní? Z čoho vysadiť živý plot? Ako urobiť záhony? Ako sadiť ovocné stromy a kríky? Vybudujte si svoju ozajstnú záhradu snov!

Kvetináč na balkón a terasu

Lacný drevený kvetináč môžete umiestniť na terasu, ale aj do zimnej záhrady. Môže sa vám zapáčiť najmä pre svoju nízku cenu, veľkosť a ľahké zhotovenie. Všetkým ponúkame kompletný výrobný postup.

Krásne jarné vázy!

Ak máte doma starú farbu, urobíte ich takmer zadarmo! Staré fľaše môžete jednoduchým spôsobom up-cyklovať – oblepiť špagátom a pomaľovať. Pekné sú aj „drôtené“ vázy. Dajte im taký tvar, aký sa vám najviac páči!

Test 18-voltových aku – vŕtačiek!

Majú výdrž a dostatočný výkon na všetky remeselné práce. Bez ohľadu na to, či ide o montáž pri suchej výstavbe, vŕtanie otvorov pri tesárskych prácach vo výške, alebo majstrovanie pri výrobe nábytku. Sú najpoužívanejším akumulátorovým náradím.

10 krásnych kvetov do záhona

Súčasťou každej záhrady by mal byť kvetinový záhon. O trvalkový sa nemusíte veľmi starať. Sezónny záhon zasa môžete každoročne obmieňať. Aký si vyberiete? Namixujte si pestrú paletu kvitnúcich rastlín!

Kvalitná parapetná doska

Skrášlite si parapet doskou z plastu alebo drevotriesky? Ani jedno ani druhé – nič sa nevyrovná masívnemu drevu. Z neho si parapet vyrobíte aj sami. Vhodný materiál už možno máte v dielni. Ušetrite vďaka svojpomocnej práci!

Trávnik k domu?

Onedlho nastane vhodný čas na zakladanie trávnikov. Trávniky pôsobia na dojem z okrasnej záhrady najsilnejšie. Veľmi záleží na ich tvare. Aj starší trávnik si môžete upraviť do ideálnej podoby.

Strešné latovanie

Správne uloženie lát je dôležité aj pre estetický vzhľad strechy. Pri pochybení v latovaní sa z peknej strešnej konštrukcie stane strašná konštrukcia. Najdôležitejšie je správne určiť rozstupy lát, aby strecha odolávala aj silnému dažďu, vetru a snehu.

Lacná štýlová taburetka

Na brezových nožičkách je vhodná ku každému kreslu. Lepší oddych a pohodlie v kresle a na vlastnoručne vyrobenej taburetke si nevymyslíte! Aj vášho manžela poteší, že ju dokázal zhotoviť vlastnoručne.

Sadíme ovocné stromy a kry

Premýšľate o založení ovocnej záhrady a neviete presne kedy, kam a najmä ako úspešne vysadiť ovocný strom? Ako nakúpiť, ako vysadiť, ako sa starať? Prinášame vám niekoľko užitočných rád, ako na to.

Vysaďte si včelárske rastliny

Vysadiť včelárske rastliny je výhodné nielen pre včelára, ale najmä pre záhradkára. Nalákajte do záhrady včely, vytvorte im príťažlivé prostredie, aby prilietali, opeľovali a zaistili vám poriadnu úrodu!

Veľká drevená brána

Ak si chcete oplotiť pozemok, začnite bránou na príjazdovej ceste. Takýto portál dáva každému jasne najavo, že priestor za bránou už niekomu patrí. Štíhla drevená konštrukcia je pevná a trvácna. Pripravte sa na prácu s drevom aj s betónom.

Vypĺňame daňové priznanie

Marec je pre väčšinu živnostníkov najhorší mesiac v roku. Do konca tohto mesiaca musia totiž podať daňové priznanie, a čo je pre mnohých ešte horšie, aj zaplatiť daň z minuloročných príjmov. Ako zaplatiť dane, a pritom nekradnúť!?

Zásuvky na drobnosti

Nie je to žiadna náhoda, že táto zostava malých zásuviek má šírku 55 centimetrov. Je navrhnutá tak, aby na práčke či umývačke riadu vytvorila úložný priestor na drobnosti, ktoré sa nevmestili inde.

 

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje