S novinkami v sortimente stavebnej chémie Ceresit bude izolácia podkladu a následné lepenie obkladov hračka

image 27316 25 v1

Spoločnosť Henkel pod značkou Ceresit teraz uvádza na trh nové balenie hydroizolácie Ceresit CL 51. Táto elastická tesniaca hmota pod obklady a dlažbu v interiéri je dostupná nielen vo väčších 15 kg a 5 kg obaloch, ale aj v malom praktickom 2 kg balení.

To sa hodí na ochranu menších plôch – jedna nádoba vystačí v dvoch vrstvách na podklad o veľkosti necelých 2 m2. Vodotesná a elastická hydroizolácia vyniká bezšvovým utesnením podkladov pred lepením obkladov a dlažieb v interiéri všade tam, kde sa vyskytuje zvýšená vlhkosť. Môžete ju preto použiť pred lepením obkladov na izoláciu steny aj podlahy v kúpeľni, kuchyni, na toalete, ale tiež v sprchách a práčovniach. Hmota je v plastovej nádobe priamo pripravená na spracovanie, na jej aplikáciu vám postačí štetec a valček. Na získanie vodotesnej ochrany podkladu je nutné naniesť najmenej dve vrstvy hydroizolácie CL 51 o celkovej hrúbke do 1,0 mm, ale hmota schne rýchlo a pri práci vás dlho nezdrží. Prvú vrstvu nanášajte vždy štetcom, druhú potom valčekom po uplynutí cca 1,5 hodiny. A už po 4 hodinách od nanesenia druhej vrstvy sa môžete pustiť do lepenia keramických obkladov a dlažby.Jedným z vhodných lepidiel je aj flexibilné lepidlo Ceresit CM 12 PLUS, ktoré teraz spĺňa kritériá STN EN 12004 pre triedu C2TE. Ide o dôležitú inováciu v sortimente lepidiel značky Ceresit. Označenie triedy vypovedá, že ide o vylepšené flexibilné cementové lepidlo s doplnkovými charakteristikami, zníženým sklzom (norma vyžaduje ≤ 0,5 mm) a predĺženou dobou zavädnutia (prídržnosť ťahom ≥ 0,5 N/mm2 najmenej po 30 minútach). Toto lepidlo so zvýšenou priľnavosťou (podľa normy ≥ 1 N/mm2) môžete bez obáv použiť pre oblasti zaťažené pôsobením vlhkosti a na podlahové vykurovanie. Jeho vysoká prídržnosť umožňuje použitie na kritických podkladoch, ako sú existujúce keramické obklady a dlažby, pevné maliarske nátery, sadrové podklady, anhydrit a pórobetón.

www.ceresit.sk 

Henkel Slovensko, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.