image 27316 25 v1
Galéria (6)

S novinkami v sortimente stavebnej chémie Ceresit bude izolácia podkladu a následné lepenie obkladov hračka

Spoločnosť Henkel pod značkou Ceresit teraz uvádza na trh nové balenie hydroizolácie Ceresit CL 51. Táto elastická tesniaca hmota pod obklady a dlažbu v interiéri je dostupná nielen vo väčších 15 kg a 5 kg obaloch, ale aj v malom praktickom 2 kg balení.

Galéria

Ceresit-CL-2-nanesení-utesneni
Ceresit-CL-5-naneseni-prvni-vrstvy-utesneni
Ceresit-CL-6-naneseni-druhe-vrstvy-utesneni
CL51_2kg_CZ-SK
CM12_PLUS_hockey-promo_CZ_SK_IDH-1971362

To sa hodí na ochranu menších plôch – jedna nádoba vystačí v dvoch vrstvách na podklad o veľkosti necelých 2 m2. Vodotesná a elastická hydroizolácia vyniká bezšvovým utesnením podkladov pred lepením obkladov a dlažieb v interiéri všade tam, kde sa vyskytuje zvýšená vlhkosť. Môžete ju preto použiť pred lepením obkladov na izoláciu steny aj podlahy v kúpeľni, kuchyni, na toalete, ale tiež v sprchách a práčovniach. Hmota je v plastovej nádobe priamo pripravená na spracovanie, na jej aplikáciu vám postačí štetec a valček. Na získanie vodotesnej ochrany podkladu je nutné naniesť najmenej dve vrstvy hydroizolácie CL 51 o celkovej hrúbke do 1,0 mm, ale hmota schne rýchlo a pri práci vás dlho nezdrží. Prvú vrstvu nanášajte vždy štetcom, druhú potom valčekom po uplynutí cca 1,5 hodiny. A už po 4 hodinách od nanesenia druhej vrstvy sa môžete pustiť do lepenia keramických obkladov a dlažby.Jedným z vhodných lepidiel je aj flexibilné lepidlo Ceresit CM 12 PLUS, ktoré teraz spĺňa kritériá STN EN 12004 pre triedu C2TE. Ide o dôležitú inováciu v sortimente lepidiel značky Ceresit. Označenie triedy vypovedá, že ide o vylepšené flexibilné cementové lepidlo s doplnkovými charakteristikami, zníženým sklzom (norma vyžaduje ≤ 0,5 mm) a predĺženou dobou zavädnutia (prídržnosť ťahom ≥ 0,5 N/mm2 najmenej po 30 minútach). Toto lepidlo so zvýšenou priľnavosťou (podľa normy ≥ 1 N/mm2) môžete bez obáv použiť pre oblasti zaťažené pôsobením vlhkosti a na podlahové vykurovanie. Jeho vysoká prídržnosť umožňuje použitie na kritických podkladoch, ako sú existujúce keramické obklady a dlažby, pevné maliarske nátery, sadrové podklady, anhydrit a pórobetón.

www.ceresit.sk 

Henkel Slovensko, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.