image 22438 25 v1
Galéria (7)

Pri lepení obkladov či dlažby v kúpeľni je základom dokonalá ochrana podkladu pred vlhkosťou

Priestory zaťažené opakovanou krátkodobou vlhkosťou a vystavené striekajúcej vode musia byť vždy primerane utesnené. Dôvod je prostý - spoliehať sa len na odolnosť a nepriepustnosť samotných obkladov a dlažieb by bolo chybou, presakujúca voda totiž môže poškodzovať samotný podklad, teda stenu alebo podlahu.

Galéria

Lepenie obkladov - Ceresit-KROK-5-nanesenie-sanitarneho-silikonu
Lepenie obkladov - Ceresit-KROK-1-penetrácia-podkladu
Lepenie obkladov - Ceresit-KROK-2-utesnenie
Lepenie obkladov - Ceresit-KROK-3-lepenie1
Lepenie obkladov - Ceresit-KROK-3-lepenie2
Lepenie obkladov - Ceresit-KROK-4-sKaROVANIE

Navyše výsledná farebnosť použitej škárovacej hmoty môže byť na vlhkom podklade iná ako na suchom materiáli! Správny pracovný postup pri utesnení kúpeľní so stavebnou chémiou Ceresit vám preto chce ukázať, na čo si máte dať pri lepení obkladov a dlažieb pozor. Uvedená stavebná chémia Ceresit je dostupná u všetkých autorizovaných a certifikovaných predajcov Ceresit a vo vybraných hobby marketoch. Viac informácií nájdete na www.ceresit.sk.

Lepenie obkladov

Podklad je nutné napenetrovať, penetráciu volíme podľa typu a druhu podkladu. Pre nasiakavé podklady použite Ceresit CT 17. 

Lepenie obkladov

Vrstva hydroizolácie (Ceresit CL 51) je nutná všade tam, kde dochádza k priamemu styku s vodou. Ceresit ponúka vo svojej CL rade aj špecializované manžety a profily pre utesnenie inštalačných priechodiek. 

Lepenie obkladov

Lepiacu maltu vyberáme podľa typu obkladu a podkladu – pri kritických podkladoch, ako sú rôzne montážne dosky, drevotriesky a OSB dosky sa používa flexibilná malta Ceresit CM 16 FLEX, pre moderné veľkoformátové obklady a dlažbu sa odporúča použitie lepiacej malty Ceresit CM 22 MEGA FORMAT FLEXIBLE. 

Lepenie obkladov

Pre lepenie obkladov a dlažieb z keramiky, skla, dosiek z betónu a prírodného kameňa je ideálnym riešením Ceresit CM 12 PLUS. Možno ju použiť aj pri lepení dlažby na podlahy s podlahovým vykurovaním. 

Lepenie obkladov

Po zaschnutí lepidla naneste do škár škárovaciu hmotu tak, aby boli škáry úplne vyplnené. Pre kúpeľne je obľúbenou voľbou škárovacia hmota Ceresit CE 40 Aquastatic. Vďaka trojitej ochrane MicroProtect odoláva napadnutiu plesňami, hubami a inými nežiaducimi mikroorganizmami. Po ľahkom zaschnutí zvyšok škárovacej hmoty zmyte z povrchu obkladov vlhkou, často vymývanou špongiou. 

Lepenie obkladov

Škáry v rohoch stien, prechodoch medzi stenou a podlahou a okolo sanitárnej keramiky vyplňte sanitárnym silikónom Ceresit CS 25 MicroProtect. Odtieň tmelu môžete dokonale zladiť so škárovacou hmotou Ceresit CE 40 Aquastatic, paleta farieb pre oba výrobky je úplne identická. 

TEXT: Henkel Slovensko, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje