Februárový Môj dom už v predaji

Spoznajte najkrajšie farebné kombinácie, ktoré urobia z každého interiéru výnimočné miesto. Nový Môj dom vám ukáže pravidlá kombinovania farieb a šikovné nápady, ako nimi oživiť priestor. Nechajte sa inšpirovať! Okrem toho v ňom nájdete aj tip na refresh panelákovej kúpelne, čo robiť bielou sedačkou, aby ostala biela a mnoho zaujímavých návštev.

Dozviete sa o kreatívnom farbení textilu nebude chýbať ani pravidelný redakčný test – tentoraz vám pomôžeme vybrať pomocníkov na údržbu podláh. V aktuálnom vydaní pripomenieme aj to, na čo nezabudnúť v záhrade a dozviete sa informácie o rôznych stavebných novinkách. februárový Môj dom nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 4.2.

Najnovší Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Téma mesiaca:

Farba roka

Dom plný jedla, pitia a zábavy

Vášnivá kuchárka Pauline a jej manžel Mick si odjakživa spájajú príjemné chvíle s dobrým jedlom a pitím v spoločnosti rodiny a priateľov.

Za všetkým hľadaj skrinku

Hoci najskôr mal čerstvý majiteľ príjemného dvojizbového bytu v pláne zariadiť ho v škandinávskom štýle, všetko zmenila jedna dyhovaná skrinka, ktorú dostal od otca.

Tri odtiene pohody

Atmosféra tohto prízemného domu je veľmi príjemná najmä vďaka decentnej farebnosti a prírodným materiálom, ktoré majitelia použili naozaj s citom.

Štartovací byt bez kompromisov

Dvojizbový byt v petržalských Slnečniciach si mladý pár dispozične upravil a zariadil tak, aby si nemuseli o pár rokov vyčítať, že niečo mohlo byť inak, lepšie…

Dom v štýle jurty

Nie, nevybrali sme sa do stredoázijských stepí za tradičným príbytkom mongolských nomádov. Dom inšpirovaný jurtou totiž stojí necelých 40 kilometrov od Bratislavy.

Doma v galérii

Milovníčka a znalkyňa umenia Oľga Trčková je spolumajiteľkou jednej z najkrajších galérií súčasného umenia v Čechách. Za nazretie však stojí aj jej domácnosť, ktorá je vlastne tiež svojím spôsobom akási galéria.

Biela sedačka

Priťahuje pohľady, no nielen to. Žiaľ, aj škvrny a všetku špinu. Práve to mnohých od jej kúpy odrádza. Ak však zvolíte správny poťah a budete sa držať overených postupov a rád, budete môcť svoju snehovobielu sedačku nielen dlho obdivovať, ale ju dokonca i beztrestne používať.

Refresh panelákovej kúpeľne

Dizajnérky radia, ako na kompletnú rekonštrukciu malej kúpeľne.

Testujeme pomocníkov na údržbu podlahy

Je to súbor prác, ktorým sa nedokáže vyhnúť žiadna z domácností. Bez zametania podláh, vysávania kobercov, tepovania či utierania dlažby niet poriadku. Ak príde na prach, omrvinky a nečistoty, všetky nakoniec končia na podlahe a nič na tom nezmeníte.

Zimná rozprávka

Záhrada neďaleko Prahy odráža prirodzený uvoľnený štýl obyvateľov domu a nadväzuje na pokojnú atmosféru okolitej prírody. Funkčne členený pozemok plný jednoduchých a hravých prvkov očaril i porotu v českej súťaži Záhrada roku 2014, kde získal druhé miesto.

Február v záhrade

Nostalgiu neskorej jesene podčiarknu dokvitajúce chryzantémy, ale aj postupne zosychajúce stonky niektorých trvaliek, ktoré môžu teraz pokrývať jemné pavučinky. O pozornosť sa usilujú pestrofarebné plody drevín – teraz ich často dekoruje inovať. Záhony a miesta pod stromami či krami zakrýva farebné lístie.

Keď začne byť v drevenici pritesno

Stará chata pri jazere Ouareau začala byť pre rozrastajúcu sa rodinu malá, majitelia preto oslovili architektov z ateliéru ACDF Architecture, aby vymysleli, ako ju rozšíriť. Tí navrhli pristavať k drevenici jej „mladšiu sestru“, ktorú s pôvodnou stavbou spojil sklenený mostík.

Budeme tento rok platiť za energie viac?

Aj pri stúpajúcich cenách môžete ušetriť. Úrad pre reguláciou sieťových odvetví (ÚRSO) určil na tento rok nové maximálne ceny plynu a elektriny pre domácnosti a malých podnikateľov – vzhľadom na rast cien komodít na burzách posunul cenovú hranicu o niečo vyššie.

Čakajú nás nové pravidlá výstavby rodinných domov

To, že pravidlá výstavby z hľadiska spotreby energií v budovách sa budú postupne sprísňovať, bolo v normách a zákonoch ovplyvňujúcich energetickú hospodárnosť určené už dávno. Dátum najbližšej zmeny bol stanovený na rok 2020. Aké zmeny nás čakajú a čo odporúčajú odborníci z praxe?

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje