image 36006 25 v1

Pozrite si rastliny vhodné do bytu rozdelené podľa miestností

Zariaďujete si bývanie a stále vám čosi chýba? Alebo len jednoducho chcete trochu osviežiť váš interiér niečím zeleným? Vyberte si rastlinu, ktorá si bude najlepšie rozumieť s prostredím vašich izieb. Prečítajte si, kam teda čo umiestniť tak, aby sa našim rastlinám v byte darilo a prosperovali.

Nielen ako dekorácia

Najmä jasnozelené, bohato listnaté rastliny sú skvelými „čističkami“ vzduchu. Možno o tom neviete, ale mnohé čistiace prostriedky, farby a laky z nábytku alebo stien vypúšťajú do ovzdušia toxické látky, napríklad formaldehyd či benzén. Kvety, ktoré pomáhajú k odstráneniu škodlivín sú figovník, begónia, filodendron, lopatkovec, alebo dracéna. Niektoré izbové rastliny však nemôžete dať na balkón.

Kuchynské radosti

Do kuchyne sa veľmi hodia bylinky, ktoré viete využiť aj pri varení. Nie sú náročné na údržbu a miestnosť pekne rozvoňajú. Zaobstarajte si rozmarín, bazalku, oregano, mätu, alebo si pestujte domáce čili papričky. Ak máte v kuchyni dostatočne teplo, mohlo by sa v nej dariť aj malým mandarínkam alebo kávovníku. Predstavte si tie prekvapené pohľady hostí, keď im ponúknete vami vypestovanú kávu! Pokiaľ sa vaša kuchyňa teší dostatku slnečného svetla, postavte na parapetu luxusne pôsobiacu orchideu alebo chryzantému. Je vaša kuchyňa tmavá a potrebujete ju rozveseliť farbami? Nič nevynikne lepšie ako stále kvitnúce gerbery!

Príroda v kúpeľni

Chcete sa vo vašej vani cítiť akoby ste sa kúpali v lesnom jazierku? Do kúpeľne si určite dajte rastlinky, ktoré obľubujú vlhkosť. Bude sa tu dariť papraďorastom – slezinník, adinant, nefrolepka… Ak sa vám nepozdáva ani jedna možnosť, nechajte si zrkadlo obrásť ťahavým brečtanom.

Dajte spálni zelenú!

Hovorí sa, že kvety v spálni nie sú výhrou, keďže v noci odoberajú kyslík. Ak však neplánujete dať do malej spálne veľký kvetináč s metrovou palmou, ale skôr niečo menšie, čo len dodá šmrnc, tak neváhajte! Drobná rastlina vytvorí príjemnú atmosféru pri zobúdzaní. Možno radi spíte pri otvorenom okne a dokonale vychladenej miestnosti. Nižšie teploty nevadia azalkám, malým gerberám, primulke a tanierovke.

Pre milovníkov tepla a poriadne vykúrenej spálne sú najlepšie tie rastliny, ktoré dobre znášajú teplo a sucho. Vystavte si na parapetu alebo poličku roztomilú zbierku malých kaktusov. Ak teda hľadáte byt na predaj, zamyslite sa nad tým, kam pôjdu vaše kaktusy.

Nový život v obývačke

Osviežte vzduch aj atmosféru v miestnosti, kde pravdepodobne trávite najviac času. Do svetlej obývačky dajte kaktus, „živý kameň“, ibištek, alebo čínsku ružu. V prípade, že ja vaša obývačka priestranná, vytvorte zátišie s mohutnou palmou alebo s monsterou.

Určite si zaobstarajte do vášho bytu či domu nejakú príjemnú zeleň o ktorú sa budete môcť s láskou starať. Ona sa vám za to poďakuje vytvorením pravého domova.

ZDROJ PR článok spoločnosti Gurkuda, s.r.o.  

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje