V najnovšej epizóde podcastu Záhrada je nám poriadne horúco. Rozprávame sa v ňom totiž o čili papričkách!

Záhrada podcast
Zdroj: shutterstock.com

Viete, že január je považovaný za jeden z najdepresívnejších mesiacov roka? Spríjemnite si ho príjemnou aktivitou a vysejte si doma čili papričky.

Ktoré druhy štipľavých paprík sa majú vysievať už v januári a s ktorými určite počkať na február až marec? Aj to sa dozviete v tomto podcaste Záhrada. Okrem výsevu sa venujeme tiež pestovaniu, zberu, konzumácii a spracovaniu čili papričiek.

So šéfredaktorkou časopisu Záhrada, s Monikou Felixovou, sa rozprávame aj o tom, kedy a do čoho vysievať semienka čili, prípadne či je výhodnejšie kúpiť si už hotovú priesadu a aké sú špecifiká balkónového pestovania.

Dozviete sa tiež, kedy zberať plody, ako ich spracovať i sušiť a aký vplyv má kapsaicín na ľudské telo. Dajú sa rastliny čili prezimovať a oplatí sa to?

Fanúšikov zaujímavostí poteší vysvetlenie, podľa čoho sa určuje pikantnosť papričiek a ktorá odroda je momentálne (za rok 2022) najpikantnejšia.

V skratke sa dotkneme aj ďalších januárových tém:

Januárovú epizódu podcastu si môžete vypočuť tu:

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Podcast o stavbe domu krok za krokom

Vydavateľstvo Jaga navyše tvorí môjdom podcast, ktorý sa venuje stavbe domu krok za krokom. Ak ste v ranom štádiu stavby domu alebo nad ňou ešte len uvažujete, určite si ho nalaďte; dozviete sa v ňom množstvo cenných tipov od odborníkov na jednotlivé témy. Všetky epizódy môjdom podcastu nájdete na YouTube alebo na streamovacích platformách.

Text: redakcia
Foto: Shutterstock