Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze
Galéria (9)

Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze

Sezóna kosenia trávy pomaly končí a práve teraz prichádza správny čas na servis záhradnej techniky. Servisné strediská niektorých spoločností často začínajú akcie s výhodnejšími cenami a zákazník môže ušetriť nemalé čiastky.

Galéria

Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_8626
Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_8662
Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_8702
Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_8768
Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_9297
Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_9338
Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_9521
Servis záhradnej techniky - 20170829-IMG_9621

Posezónny servis je najlepšie realizovať tam, kde ste stroj kúpili. Máte istotu, že vašej kosačke, traktoru, píle alebo krovinorezu stopercentne rozumejú a majú na daný stroj všetky náhradné diely, ak je potrebné nejaký vymeniť.

Mnohí si povedia, prečo by chodili do servisu už teraz. Kosačku po poslednom kosení v lepšom prípade vyčistia a odložia k zimnému spánku. Na jar s hrôzou zistia, že tráva rastie ako z vody a riešia servis na poslednú chvíľu. Pritom sa trasú, aby tráva neprerástla, pretože čakací čas servisov záhradnej techniky býva na prahu sezóny dlhší.

Keď chcete mať jar bez starostí, je dobré myslieť na servis práve teraz. „Hlavnou výhodou je bezstarostná príprava stroja na novú sezónu. Na jeseň je menej dôležité, akú dlhú dobu strávi v servise, pretože ho zákazník nepotrebuje. Dostane ho späť po podrobnej prehliadke aj kompletnej údržbe opäť v plnej kondícii a na jar už nemusí nič riešiť,“ tvrdí Pavel Klička, riaditeľ odboru servisu a náhradných dielov spoločnosti Mountfield. 

Posezónne prehliadky práve u tohto špecialistu na záhradnú techniku sú zaujímavé aj z hľadiska finančnej úspory. Prehliadka ako taká je totiž zadarmo a na údržbu vrátane výmeny oleja je počas akcie zľava 50 %. Navyše sú taktiež lacnejšie náhradné diely. Zákazník tak šetrí peniaze v radoch eur.

Čo obsahuje prehliadka zadarmo napríklad pri pojazdovej benzínovej kosačke? Kontrolu vzduchového filtra, stavu hladiny oleja, zapaľovacej sviečky, funkcie bezpečnostnej brzdy, skúšku tesnosti spaľovacieho priestoru, kontrolu otáčok motora, kosiaceho ústrojenstva, uloženia kolies, kontrolu a dotiahnutie skrutkových spojov, klinového remeňa, pojazdu a ovládacích prvkov. To všetko zadarmo.

Aby mal zákazník istotu, že na jar svoj stroj len naštartuje a môže bez obáv pracovať, mal by chodiť na servisné prehliadky každoročne. V opačnom prípade sa môže stať, že mu kosačka alebo traktor vypovie službu v strede sezóny a termíny opráv sú potom zákonite dlhšie.

Najväčší záujem je podľa výskumov servisných centier o posezónne údržby kosačiek, potom nasledujú traktory, krovinorezy, reťazové píly a tiež bubnové kosačky alebo kultivátory. Väčšinou ide o stroje, ktoré majú po sezóne.

Najlepšie je zveriť tieto stroje v nasledujúcich dňoch do rúk profesionálov. A na jar ste bez starostí. 

www.mountfield.sk

  1. nemo says:

    To sa im „servisuje“ na novom traktore….Ten moj ma uz za sebou viac ako desatrocie…a okrem drovnych oprav aj rekonstrukciu prednej napravy…

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.