Nová kolekcia podláh FatraClick teraz v dvoch rozmeroch

vinylové plávajúce podlahy
Zdroj: Fatra, a.s

V roku 2020 vám prinášame novú kolekciu FatraClick, ktorá je oproti predchádzajúcej obohatená o dekory imitujúce kameň – bridlicu. Môžete si vyberať z 20 osobitých vzorov, z minulej kolekcie sme ponechali päť najobľúbenejších, konkrétne dub toskánsky, dub cappuccino, dub cer hnedý, dub letný a gaštan bielený.

V 15 nových dekoroch nájdete nielen imitáciu kameňa – silica light, silica middle a silica dark – s novými rozmermi 915 × 305 mm, ale aj širokú paletu odtieňov dreva s doterajšími rozmermi 1 235 × 230 mm, zašli sme však viac do svetlejších tónov podláh, ktoré sa v poslednom čase tešia stále väčšej obľube. A to je veľká zmena oproti už končiacej kolekcii, kde sa, naopak, objavovali skôr tmavšie podlahy. Svetlé dekory opticky zväčšujú priestor, takže sú skvelou voľbou do menších a tmavších miestností. Určite vás oslovia svetlejšie odtiene, ako sú dub latte, dub bush či dub snežný. Priaznivcov sivých podláh poteší napríklad dub lávový alebo dub hard. Paleta odtieňov je veľmi rozmanitá a trendová, každý si iste vyberie práve ten svoj.

Výnimočnosť týmto podlahám dodáva autentická kresba prírodného dreva a bridlice, a to nielen na pohľad, ale vďaka povrchovej štruktúre aj na dotyk.

vinylové plávajúce podlahy
FatraClick Dub cer hnedý | Source: Fatra, a.s

A prečo sú vinylové plávajúce podlahy najviac žiadaným typom podlahových krytín? Hlavne rýchlosť položenia bez lepenia je ich hlavnou výhodou. Každá lamela je vybavená patentovaným zámkovým systémom Uniclic, vďaka ktorému sa jednotlivé dielce do seba zacvaknú. Balenie navyše obsahuje plán kladenia, takže prácu zvládne aj laik

zamkovy system
zámkový systém | Zdroj: Fatra, a.s

Ďalšie plus je vynikajúca zvuková izolácia, pretože každý dielec je vybavený korkovou vrstvou. FatraClick je navyše možné položiť aj na podlahové kúrenie. Povrch je odolný proti baktériám a bežne používaným chemikáliám.

Fatra, a.s