6 výhod, pre ktoré si zadovážiť vinylovú plávajúcu podlahu

vinylová podlaha
Zdroj: FATRA a.s.

Len máločo určuje vzhľad interiéru natoľko ako podlaha. Zaberá veľkú plochu miestnosti, takže ju rozhodne nikto neprehliadne. Ak si zvolíme tú správnu, interiér pozdvihneme na novú úroveň, v opačnom prípade mu však zlý vyber môže poriadne uškodiť. Ako pritom neurobiť krok vedľa? Vyberte si vinylovú plávajúcu podlahu, prináša totiž množstvo výhod.

Rýchle položenie

Vinylové plávajúce podlahy sa nelepia, ale skladajú. Znesú vďaka tomu aj nie úplne dokonalý podklad s drobnými nerovnosťami. Dôležitejšie však je, že ich montáž je pomerne rýchla a jednoduchá, nijako neskomplikuje bežný chod vašej domácnosti ani nikoho neobťažuje. Jednotlivé diely sa vďaka unikátnemu zámkovému systému do seba jednoducho zaklapnú. Pretože takáto podlaha nie je pevne spojená s podkladom ani so stenou, jej prípadná oprava bude záležitosťou niekoľkých minút.

vinylová podlaha
WELL-click, borovica biela – rustikal, 40108 | Zdroj: FATRA a.s.

Univerzálne využitie

Tieto viacvrstvové podlahy nájdu vďaka svojim jedinečným vlastnostiam využitie prakticky v akýchkoľvek priestoroch vrátane tých najnáročnejších. Podlahy treba rozlišovať podľa celkovej štruktúry. Spoločnosť Fatra, a. s., ponúka 2 základné druhy týchto zámkových podláh. FatraClick alebo RS-click je veľmi obľúbená vďaka výborným akustickým vlastnostiam a dokonalému dizajnu. Vďaka spodnej korkovej vrstve, zaisťujúcej tepelnú a zvukovú izoláciu, a HDF nosiču so zvýšenou odolnosťou proti vlhkosti patrí medzi najvyhľadávanejšie vinylové plávajúce podlahy na trhu. Nový rad WELL-click sa vyznačuje inou štruktúrou, ktorej neprekáža vlhko ani voda a skvele sa hodí i do kuchyne alebo kúpeľne. Táto celovinylová zámková podlaha je ideálna do priestorov so zvýšenou vlhkosťou. Jednotlivé dekory boli vybraté z kolekcie RS-click, a preto si možno vinylovú plávajúcu podlahu s rovnakým dekorom položiť úplne všade. Treba brať do úvahy aj rozdiely v hrúbke. Kolekcie FatraClick a RS-click sa vyznačujú celkovou hrúbkou 9,5 mm a kolekcia WELL-click hrúbkou 5,5 mm. Je teda nutné zladiť výšku podkladu tak, aby nevznikali nerovnosti.

Dobrá cena

Nemusíte sa báť, že by takáto podlaha výrazne zaťažila váš rozpočet, ceny sú viac než dobré, pohybujú sa v pomerne širokom rozpätí. Na trhu nájdete lacnejšie varianty, ale aj tie drahšie, ktoré sa vyrovnajú drevenej podlahe. Pri výbere však vždy myslite na to, že podlaha predstavuje investíciu na dlhé roky.

vinylová podlaha
RS-click, buk rustikal, 30109-1 | Zdroj: FATRA a.s.

Zdravie aj komfort

Vinylová plávajúca podlaha sa hodí pre alergikov i osoby s dýchacími ťažkosťami, je zdravotne neškodná, nedrží sa na nej prach, mikróby ani roztoče. Napríklad podlahy FatraClick a RS-click sa môžu pýšiť špeciálnou antibakteriálnou povrchovou úpravou. Táto úprava tak prispieva k vytváraniu zdravšieho prostredia u vás doma.

vinylová podlaha
FatraClick, Dub hard, 2032-01 | Zdroj: FATRA a.s.

Ľahká údržba

Nemusíte sa báť žiadnej zložitej údržby, čo určite ocenia ženy v domácnosti aj pracovne vyťažení ľudia. Netreba vynakladať veľké úsilie ani používať špeciálne prostriedky. Stačí mop, vysávač alebo zmeták a tieto podlahy budú stále vyzerať ako nové.

Jedinečný dizajn

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na dizajn. Vinylové plávajúce podlahy skrášlia každý interiér a vdýchnu mu nenapodobiteľnú atmosféru. Zoženiete ich vo veľkom množstve dekorov a farieb, od tých klasických až po moderné, ktoré reflektujú najnovšie trendy. Dokonale imitujú prírodné materiály, ako je drevo alebo kameň. Pestrá paleta odtieňov perfektne zapadne do vašej domácnosti. Staviť na vinyl je jednoducho stávka na istotu!

www.fatrafloor.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti FATRA a.s.