Celovinylová plávajúca podlaha WELL-click je ako stvorená do vlhkého prostredia

vinylová podlaha
Zdroj: Fatra

Spoločnosť Fatra, a. s., ponúkala až doteraz plávajúce vinylové podlahy vo vyhotovení FatraClick a RS-click. Tieto rady sú obľúbené hlavne vďaka výborným akustickým vlastnostiam a dokonalému dizajnu. Vďaka spodnej korkovej vrstve, zaisťujúcej tepelnú a zvukovú izoláciu, a HDF nosiču so zvýšenou odolnosťou proti vlhkosti paria medzi najvyhľadávanejšie kvalitné vinylové plávajúce podlahy na slovenskom trhu.

K týmto dvom radom teraz pribudol ďalší, nesúci názov WELL-click. Ten sa od nich podstatne líši. Ponúka vodoodolné riešenie do miestností s vyššou vlhkosťou, ako sú kúpeľne či kuchyne. Jednotlivé dekory boli vybraté z kolekcie RS-click, preto je možné položiť plávajúcu vinylovú podlahu v jednom dekore úplne všade, no treba brať do úvahy aj rozdiely v hrúbke. Kolekcie FatraClick a RS-click majú celkovú hrúbku 9,5 mm a kolekcia WELL-click hrúbku 5,5 mm.

vinylová podlaha
Zdroj: Fatra

Medzi hlavné výhody tejto podlahy patrí jednoduchá inštalácia vďaka tzv. click systému – jednotlivé dielce sa do seba zacvaknú. Vďaka tomu zvládne túto prácu aj začiatočník. Podlaha vyniká aj vysokou hodnotou zvukovej izolácie, a keďže má celovinylovú konštrukciu je možné ju ukladať na podlahové vykurovanie. Hodí sa aj pre alergikov, je zdravotne neškodná a vďaka antibakteriálnej úprave povrchu zabraňuje množeniu mikróbov a roztočov. Všetky plávajúce vinylové podlahy od spoločnosti Fatra, a. s., sa môžu pochváliť touto špeciálnou antibakteriálnou úpravou. Tieto podlahy sa ľahko udržiavajú, takže ich praktickosť poteší počas upratovania domácnosti takmer každého. Stačí iba mop, vysávač alebo zmeták a stále vyzerajú ako nové. Môžete teda svoj drahocenný čas venovať príjemnejším činnostiam ako zdĺhavé čistenie.