Marcové číslo Urob si sám je práve v predaji a teraz aj s balíčkom semienok chutných rajčín úplne zadarmo!

Urob si sám 3/2023
Zdroj: Urob si sám 3/2023

V marcovom vydaní Urob si sám sa môžete inšpirovať príbehom Báry a Honzu, ktorí sa zo starej maringotky na svojej záhrade rozhodli vytvoriť letný domček.V rubrike Téma mesiaca si môžete pozrieť ďalšiu vydarenú rekonštrukciu z dielne vašich obľúbených Urblíkovcov. Ukážeme vám aj to, ako sa dá z mlynčeka na mäso vyrobiť lampa a zozbierali sme pre vás najdôležitejšie jarné činnosti od starostlivosti o trvalkové záhony cez prvé výsevy zeleniny až po jarnú výsadbu cibuľovín do praktického vyvýšeného záhona.

Záhradná chatka na kolesách

Projekty v duchu „ako dať starým veciam druhú šancu“ sú pre nás vždy veľkou výzvou. Najmä ak pri nich praktickosť a dizajn idú ruka v ruke. V aktuálnom vydaní sa môžete inšpirovať príbehom Báry a Honzu, ktorí sa zo starej maringotky na svojej záhrade rozhodli vytvoriť letný domček. A hoci cesta za romantickou a plne funkčnou maringotkou nebola pre nich ani zďaleka jednoduchá, svojho sna sa nevzdali.

Urob si sám 3/2023
Zdroj: Urob si sám 3/2023

Renovácia starého plota a brány

V rubrike Téma mesiaca si môžete pozrieť ďalšiu vydarenú rekonštrukciu z dielne vašich obľúbených Urblíkovcov. Tentoraz sa Lukáš pustil do kompletnej rekonštrukcie plota a vlastnoručnej výroby brány pre auto. Ak aj u vás dozrel čas na zmenu oplotenia, kompletný návod nájdete v marcovom Urob si sám.

Urob si sám 3/2023
Zdroj: Urob si sám 3/2023

Lampa z mlynčeka na mäso

V sérii takzvaných upcyclingov, teda zo starého nové, pokračujeme aj v marcovom čísle. Verili by ste, že klasický mlynček na mäso môže poslúžiť aj na úplne iné účely? Napríklad ako originálne svietidlo, ktoré dostane aj zarytých vegetariánov.

Urob si sám 3/2023
Zdroj: Urob si sám 3/2023

Jarný záhon

Keďže jar čoskoro zaklope na dvere, nezaháľame ani v záhrade. Zozbierali sme pre vás najdôležitejšie jarné činnosti od starostlivosti o trvalkové záhony cez prvé výsevy zeleniny až po jarnú výsadbu cibuľovín do praktického vyvýšeného záhona, ktorý bude zdobiť vašu terasu.

Urob si sám 3/2023
Zdroj: Urob si sám 3/2023

11 najčastejších chýb pri ochrane základov

Základová konštrukcia patrí jednoznačne k najdôležitejším častiam stavby. Preto je potrebné jej zhotoveniu venovať dostatočnú pozornosť. Tentoraz sme si vzali pod drobnohľad chyby a poruchy, ktoré sa vyskytujú pri hydroizolovaní a zateplení základov a sokla rodinného domu.

Urob si sám 3/2023
Zdroj: Urob si sám 3/2023
Nepremeškajte nové číslo, ktoré nájdete v predajniach tlače od 17.2., alebo si časopis Urob si sám predplaťte za zvýhodnenú cenu!
Urob si sám 3/2023
Zdroj: Urob si sám 3/2023

Text: Jana Komadelová