Nové číslo v predaji! Čo sa dočítate v októbrovom vydaní časopisu Urob si sám?

Nepremeškajte nové číslo nášho časopisu, ktoré nájdete vo svojich stánkoch už od 21. 9.!

Vedeli ste, že krbové kachle zažívajú v súčasnosti rozmach ako nikdy predtým? Niet sa čo čudovať, náklady na vykurovanie sú z roka na rok vyššie, a tak neostáva nič iné, len hľadať lacnejšie možnosti. A práve krbové kachle ako prídavné vykurovacie teleso na drevo prinášajú značné výhody z hľadiska nákladov a zároveň zabezpečujú príjemné teplo. Spoľahlivo v nich môžete kúriť lacným drevom od jesene až do jari. Áno, investícia do nich je síce vyššia, ale z dlhodobého hľadiska sa vám prvotné náklady v konečnom dôsledku čoskoro vrátia. Čo však treba zobrať na vedomie pri ich kúpe a ako ich bezpečne zapojiť s výmenníkom, vám prezradíme v aktuálnej téme vydania.

Súčasné moderné kachle môžu pokojne vyhrievať celý dom. Stačí si zaobstarať šikovný systém s teplovodnými výmenníkmi a teplo si užijete vo všetkých miestnostiach, v ktorých budete chcieť. Výmenník je však veľmi namáhaný diel kotla, preto jeho výber určite nepodceňte. V októbrovom čísle Urob si sám vám poradíme, ktorý je pre váš dom najideálnejší.

Zahriať sa však môžete aj pohárom dobrého vína. Ak si trúfate, o kvalitné víno sa môžete pokúsiť aj v domácich podmienkach. Treba na to najmä chuť, čas, vedomosti a pivnicu. Návod na jeho výrobu a odporúčané odrody na spracovanie nájdete v najnovšom októbrovom čísle Urob si sám.

Drevené palety by ste rozhodne nemali odsúdiť rovno na vyhodenie. Pri troche šikovnosti a chuti si môžete hravo vytvoriť takmer čokoľvek. Fantázii sa medze nekladú. V októbrovom čísle Urob si sám nájdete niekoľko praktický inšpirácii spolu so schémami na ich zhotovenie.

Na rozdelenie priestoru v dome či byte je vhodné použiť priečkové murivo, ktoré svojimi rozmermi veľmi neukrojí z priestoru. Pre milovníkov ticha sú určené akustické tvarovky špeciálne navrhnuté tak, aby pohlcovali hluk. Aby teda priečky plnili svoj účel, v októbrovom čísle vám pomôžeme nielen s neľahkých výberom materiálu, ale poradíme, ktoré zásady pri tom treba dodržiavať.

To však nie je ani zďaleka všetko. V októbrovom čísle mesačníka Urob si sám sa dočítate aj o tom, ktoré záhradné práce treba aktuálne vykonať, ako zhotoviť priečku z pórobetonu a poradíme, prečo je údržba plynového kotla taká nevyhnutná.

Nepremeškajte nové číslo, ktoré nájdete vo svojich stánkoch už od 20. 10.!

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.