Marcové číslo hobby magazínu Urob si sám v predaji

marcove cislo hobby magazinu urob si sam v predaji

Milí čitatelia,zima sa pomaly končí, tuhé mrazy spôsobené chladným severským vzduchom sa už nevrátia a jar je predo dvermi. Záhradné centrá začali lákať zákazníkov na jarný tovar – semená rastlín, záhradné a pracovné náradie, lebo čas pokračovať vo výstavbe domu alebo udržiavaní záhrady je už tu. Aj náš časopis chce byť výkladnou skriňou dobrých nápadov a inšpirácií. Čo ponúkame?

Predovšetkým veľa informácií o záhrade. Ako ste si iste všimli, naším zámerom je zväčšiť rozsah stránok o záhrade. Veď záhrada je miestom, ktoré prostredníctvom pohodovej práce a poskytuje relax spojený s pohybom na čerstvom vzduchu. A ten potrebujeme všetci, lebo pracujeme veľa a tvrdo. V práci v mnohých prípadoch strávime aj viac ako osem a pol hodiny denne. Často pritom sedíme za počítačmi,  ničíme si zrak a krivíme chrbticu. Najlepším liekom je oddych, vzduch, slnko a nenáročný pohyb.
Aj na stránkach nášho časopisu vás preto chceme inšpirovať dobrými nápadmi. Pre tých, čo záhradu nemajú, môžu byť zaujímavé stránky o pestovaní rastlín v interiéri alebo na balkóne či terase mestského bytu. Nezabúdame ani na tých, ktorí sústreďujú svoje úsilie na stavbu rodinného domu. V tomto vydaní sa venujeme začiatočným vybavovačkám a zariadeniu staveniska pred začiatkom stavby. Pre tých, ktorí už v stavbe pokročili, je určený článok o montáži dreveného obkladu alebo pílach užitočných v domácej dielni. Nechýbajú ani vaše čitateľské nápady, ktoré sú korením a osviežením vydania. Za povšimnutie stojí náš nový seriál – v prvej časti sa jeho hlavné postavy popasovali s kúpou pozemku a stavebným povolením. Ako to dopadlo? Prečítajte si a uvidíte.

Milí čitatelia, výklad ste si práve prezreli a teraz – nech sa páči, vstúpte. Za redakciu vám želám príjemnú pohodu pri čítaní, v prírode, na stavbe, doma, ale najmä v duši.


Stanislav Botur

foto na titulnej stránke: thinkstock.com


Nezabudnite! Súťaž pre Vás. Si šikovný? Tak sa ukáž!
SÚŤAŽ O NAJKRAJŠÍ DOM


Z obsahu

■ Rodinný domov
■ Obnovený od základov

RADY

■ Tmelíme a maľujeme steny bytu
■ Údržba kozubovej vložky

AKO NA TO
■ Odstraňovanie starých náterov

ZÁHRADA
■ Kalendár záhradkára
■ Šalátová zelenina v skratke
■ Ako si vypestovať priesady
■ Cibuľka a pažítka
■ Ovocinárska biorevolúcia
■ Jarná výsadba jahôd
■ Marcové tipy
■ Zakladanie a údržba trávnika
■ Keď zakvitne kaktus
■ Návšteva: Kamenné átrium

TÉMA
■ Kde vziať peniaze na dom
■ Stavebné povolenie
■ Príprava staveniska
■ Zriadenie staveniska

SERIÁL
■ Príbeh nášho domu

NÁRADIE A STROJE
■ Píly na domáce majstrovanie
■ Stacionárne píly

MATERIÁLY A VÝROBKY
■ Úprava ostenia omietkou

REKONŠTRUKCIE A OPRAVY
■ Drevený obklad v interiéri

NÁVODY A TIPY
■ Stojan pod klietku
■ Plnička jaterníc alebo klobások
■ Recyklované schránky

Viac sa dočítate v časopise Urob si sám marec 2012

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.