Jednoduché a praktické riešenie na väčšinu povrchov

COLORNAL V2030 - Jedna farba na rôzne povrchy

Kvalitné vodou riediteľné farby dnes zvládnu a vydržia naozaj veľa. Nespornou výhodou je ich ekologická prívetivosť (šetrnosť), vysoká odolnosť voči pôsobeniu UV žiarenia a poveternostných podmienok a veľmi rýchle schnutie. Jasným príkladom je naša tohtoročná novinka.

 V2030 COLORNAL MATvodou riediteľná matná rýchloschnúca farba.

Receptúra ​​postavená na nových akrylátových disperziách vytvára z COLORNALu veľmi odolný a húževnatý ochranný náter, ktorý je vhodný na rôzne povrchy, ktorým zaisťuje vysokú a dlhodobú životnosť. Dokonca môžeme povedať, že prekryje takmer všetko. Praktickou výhodou COLORNALu je, že je dodaný priamo v aplikačnej konzistencii. Teda pre náter štetcom alebo striekanie nie je potreba farbu rozrábať alebo riediť, zamiešate a môžete natierať.

S COLORNALom odpadá dlhé čakanie na zasychanie jednotlivých vrstiev alebo dokonca samostatného základu. Už po niekoľkých minútach je povrch suchý na dotyk a bežné vyzrievanie netrvá viac ako 4-5 hodín. Pri viacvrstvovom nátere je možné aplikovať ďalšiu vrstvu už po cca 5 hodinách. Práca je tak veľmi rýchla a celý náter možno stihnúť za jediný deň či víkend.

Jedna farba na rôzne povrchy
Jedna farba na rôzne povrchy | Zdroj: COLORLAK

COLORNAL V2030 sa používa k najrôznejším odolným, matným (novým i starým) vonkajším aj vnútorným náterom kovov (pozink, hliník, meď, oceľ, liatina), dreva, drevotrieskových dosiek, minerálnych podkladov (betón, murivo, omietky, kameň), vláknocementových dosiek, neglazovanej keramiky, papiera a lepenky. Na väčšinu týchto materiálov sa V2030 môže aplikovať priamo, bez základu. Toto platí napríklad u priameho náteru na starý i nový pozink alebo meď, a na vybrané druhy plastov (ako umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén).

Pri požiadavke zaistenia antikoróznej ochrany (na oceľ a liatinu), alebo priľnavosti na problematické kovy (hliník) je odporúčané použiť špecializovaný AQUAREX V2115.

V prípade požiadavky brúsenia dreva odporúčame použiť AQUACOL PRIMER V2070 s možnosťou rýchleho brúsenia a kvalitného vyrovnania veľmi drobných nerovností.

COLORNAL je možné použiť aj pre nátery betónových podláh, kde pôsobí len mierne pochôdzne (mechanické) zaťaženie (má atest na protisklznosť podláh), ako sú napr. Pivnice, špajze alebo rôzne komory.

V2030 má vysokú odolnosť proti poveternostným podmienkam a UV žiareniu (nežltne), rýchlo zasychá a vytvára trvale vysoko pružný a odolný film, ktorý je vhodný napríklad aj pre povrchovú úpravu striech (plechových, betónových alebo vláknocementových krytín).

COLORNAL MAT je ponúkaný v základnej škále 10 odtieňov.

www.colorlak.sk

Vzorkovnica farieb
Vzorkovnica farieb | Zdroj: COLORLAK