Kúzlo starých čias

Zdroj: PPG Deco Slovakia

Ak máte radi kúzlo starých čias, pravdepodobne doma oceníte nejaký vintage kúsok. Môžete ho vytvoriť rôznymi technikami aj z novších vecí, ideálne je však siahnuť po starom nábytku. Samozrejme nemusí byť v špičkovom stave, naopak, môžete využiť to, že daná vec si už niečo „odžila“. Prakticky akýkoľvek solitérny vintage kúsok veľmi dobre zapadne aj do moderného interiéru a výrazne ho oživí.

A až budete mať svoj vysnený kúsok, pusťte sa s chuťou do toho. Najdôležitejšie je nebáť sa a začať – vodou riediteľné farby Balakryl vám prácu uľahčia. Ich aplikácia je naozaj bezproblémová. Možno pred prvým ťahom štetca budete cítiť rešpekt, ale výhodou patinového efektu je, že farby môžete takmer donekonečna vrstviť a potom ich spätne na niektorých miestach prebrúsiť. A keď sa vám niečo na prvýkrát ozaj nepodarí, neznamená to koniec, ale naopak, nový začiatok. Nakoniec to vyjde tak, ako si predstavujete, a skúsenosti, ktoré pritom získate, oceníte pri každej ďalšej renovácii.

Zdroj: PPG Deco Slovakia

 

Pripravili sme pre vás seriál návodov, ktorý nájdete na našom webe www.balakryl.sk v sekcii Rady a inšpirácie. S univerzálnymi farbami Balakryl UNI jednotlivé techniky patinovania hravo zvládnete. Sú na patinovanie priamo stvorené a natónovanie vami vybratého odtieňa bude v sieti predajní Dom Farieb (www.domyfarieb.sk) a vo vybraných predajniach farieb a lakov výsledkom niekoľkých minút.