image 33835 25 v1

Jarný špeciál Môjho domu už v predaji

Špeciálne vydanie Môjho domu je celé venované úspornej výstavbe, slovo úsporný sme pritom vyobracali zo všetkých strán – či už chcete ušetriť pri stavbe domu, pri jeho prevádzke alebo na priestore, v jarnom špeciále nájdete hromadu inšpirácií, dobrých nápadov aj praktických tipov, stačí zalistovať. Samozrejme, zavedieme vás aj na návštevu do originálnych domov. Jarný špeciál Môjho domu nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 16. 5.

Špeciálne vydanie Môjho domu je plné praktických rád a tipov, ktoré sa vám zídu pri stavbe, ale aj rekonštrukcii rodinného domu.

 

V špeciálnom vydaní Môjho domu nájdete:

Dom spätý s krajinou

V jarnom špeciále vám predstavíme stavbu z pohľadových drevených panelov, ktorá má s podmanivou horskou krajinou v okolí veľmi intenzívny vzťah. Nejde pritom len o pohľad zvonka, ale aj o pocit v jej vnútri. 

Ako ušetriť pri stavbe domu

Konečnú cenu nového domu môže ovplyvniť každé vaše rozhodnutie pri jeho stavbe. Ak ho nechcete zbytočne preplatiť, možno by ste mali začať o svojom bývaní premýšľať trochu inak. V špeciálnom vydaní Môjho domu sa dozviete, na čom môžete bez rizika ušetriť.

Z čoho budete stavať?

Požiadavky na obvodové konštrukcie rodinných domov sa tento rok sprísnili tak, ako avizovala teplotechnická norma už v roku 2012. Na stavbu by ste si teda mali vybrať materiály a konštrukcie s lepšími tepelnoizolačnými parametrami. Čo v tomto smere ponúka trh?

Vydarený kompromis

Vízia moderného domu s plochou strechou, inšpirovaného modernistickými vilami, musela ustúpiť špecifikám okolitej „vidieckej“ zástavby. Výsledok však aj napriek tomu demonštruje kladný vzťah k funkcionalizmu.

Ideme podľa plánu

Od začiatku roka platia prísnejšie požiadavky na parametre stavieb, či už ide o spotrebu energie, alebo charakteristiky obvodových konštrukcií. Nové požiadavky pritom nie sú celkom nové – boli plánované už v norme z roku 2012. V jarnom špeciále vám pomôžeme sa v spleti noriem zorientovať.

Vyberte si zatepľovací systém

Zateplenie fasády vonkajším kontaktným systémom ETICS je najčastejšie používaný spôsob zlepšenia tepelnoizolačných vlastností obvodových stien. V špeciálnom vydaní môjho domu nájdete výber systémov, ktoré ponúkajú rôzni výrobcovia.

Veľkorysý bungalov

Túžbou investorov bol veľkorysý bungalov v pasívnom štandarde, ktorý by jednotlivým členom domácnosti zabezpečil dostatok súkromia. Pri jeho návrhu stavili na skúsených projektantov, ktorí im vytvorili bývanie presne podľa ich predstáv.

Na čo nezabudnúť pri výbere úsporných okien

Jedným z najprefíkanejších strašiakov pri stavbe úsporného domu sú okná. Viaže sa na ne kopa detailov, slúžia viac ako jednému účelu, ponuka na trhu je až nebezpečne široká. Čo teda určite zvážiť pri ich výbere? Všetko podstatné sa dozviete v jarnom špeciále Môjho domu.

Pohodlie a ratio

Mladá rodina za rok postavila moderný dom, ktorý berie ohľad na energetické úspory i vysokú kvalitu bývania. Denné svetlo a čerstvý vzduch v miestnostiach patrili medzi ich základné požiadavky.

Zelené teplo

Vykurovanie obnoviteľnými zdrojmi je ekologický princíp, ktorý má vo vzťahu s úspornou výstavbou svoj význam. Projekt Zelená domácnostiam vytvoril podmienky na to, aby tieto technológie boli prístupné pre každého.

Rovnobežne so stenou

Predovšetkým tam, kde sa priestorom neplytvá, býva plocha oblúka ohraničená otvoreným dverným krídlom problém. Riešením sú dvere posuvné – v špeciálnom vydaní Môjho domu vám ukážeme, že aj v tejto podskupine je z čoho vyberať.

V objatí stromov

Majitelia tohto domu nie sú prví ani poslední, koho očarila brnianska vila Tugendhat. Od inšpirácie k realizácii vlastného skulpturálneho domu sa prepracovali vďaka odvážnemu návrhu dvojice architektov z ateliéru Šebo Lichý.

Keď doma znamená vonku

Investícia do bývania v rodinnom dome sa väčšine z nás spája nielen s väčším pocitom súkromia či štvorcovými metrami navyše, ale najmä s časom stráveným v jeho exteriéri. Aj tu na vás čaká celý rad rozhodnutí a možností, ako sa popasovať s okolím domu, výberom záhradného osvetlenia a vo finálnej fáze aj vhodného záhradného nábytku.

Dom ako skladačka, alebo Jednoduchá výstavba svojpomocou

Ak si zvolíte systém, ktorý je jednoduchý, ale zároveň dostatočne presný, a vo svojej jednoduchosti sofistikovaný tak, že vás dokáže bezpečne previesť celým procesom výstavby, výsledkom môže byť atraktívny a kvalitný dom spĺňajúci vysoké nároky.

Predplatné časopisu Môj dom

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.