image 24902 25 v1

Januárové vydanie UROB SI SÁM je tu! Izbové rastliny – bojujeme proti škodcom!

Pripravili sme pre vás: Ako rozdeliť interiér zeleňou? Postarajte sa o izbové rastliny v zime! Vyhrajte boj proti škodcom izbových rastlín! Pestujeme nenáročné kaktusy. A čo si vyrobíte do bytu? Svietnik či nástenka z dreva? Vešiak a nádobky do kúpeľne? Polkruhový odkladací stolík? Lampáš na sviece? Harmonickú píšťalu? Prinášame vám kompletné pracovné postupy. 

Chladné počasie možno využiť na úpravy bytu: Obkladáme kúpeľňu. Opravujeme stenu zo sadrokartónu. Recyklujeme kúpeľňové zrkadlo! Stavba a rekonštrukcie: Dom z pneumatík? Stojí len 30 tisíc! Montáž strešného odkvapu – aby prežil tuhú zimu. Náradie a stroje pre stolárov: Test stolárskych zvierok. „Koza“ na pílenie dreva do každej drevárne. Dobrý nákup: Ako vrátiť zle nakúpené darčeky? Záhrada a dvor: Čo robiť v januári? Záhradná poradňa, záhradný sprievodca, lunárny kalendár! Chovateľská poradňa – aby zvieratá prežili zimu! Kŕmidlá pre vtáky. Úžitkové záhradné jazierko môže byť plné vitamínov?! Nezabudnite, ďalšie vydanie vyjde 20. januára! Príjemné čítanie počas sviatkov aj po nich vám želá redakcia Urob si sám!

ČO POTREBUJÚ IZBOVÉ RASTLINY

Stačí niekoľko jednoduchých zákropkov a izbové rastliny sa nám odvďačia reprezentatívnejším Vzhľadom, sviežou farbou a pravdepodobne aj dlhšou životnosťou. Najdôležitejšie úkony zaraďte medzi svoje pravidelné víkendové činnosti.

CHOVATEĽSKÝ DVOR V ZIME

O zime sa právom hovorí, že ide o najzdravšie ročné obdobie v drobnochove. Choroby akoby na čas zaspali. Aj napriek tomu však zvieratá musia zmobilizovať všetky svoje sily, aby si Poradili s chladom, ktorý ich sužuje vo dne i v spánku. Niektoré zvieratá potrebujú upraviť ustajnenie, iné žiadajú zmenu kŕmenia.

JAZIERKO PLNÉ VITAMÍNOV

Láka vás zasa vyskúšať pestovanie niečoho nového a zaujímavého, ba až originálneho? Skúste si dopestovať doteraz málo známu vodomilnú zeleninu. Jedlé vodné rastliny vám spestria jedálny lístok a vodná plocha skrášli záhradku.

VEŠIAK A NÁDOBKY DO KÚPEĽNE

Zo starého rebríka sme vyrobili vešiak, ktorý poteší svojou jednoduchosťou, funkčnosťou a vzhľadom. Čarom, aké v priemyselne vyrobených výrobkoch nenájdete. Plastové nádoby v rôznych tvaroch využijete na odkladanie kozmetiky či pracovných pomôcok.

OPRAVA SADROKARTÓNOVEJ STENY

Pri hravých deťoch nie je v bezpečí žiadna sadrokartónová priečka, najmä nie tá pri dverách. Ak kľučka po opakovaných nárazoch prerazí dieru do výplňovej tabule, žiada si to spoľahlivú opravu. Vďaka záplatám to ide rýchlo a spoľahlivo.

POLKRUHOVÝ ODKLADACÍ STOLÍK

Elegantný úložný priestor na drobnosti vám ušetrí 80 eur!
Stará okrúhla doska z vyradeného stolíka, tri priečky, ktoré zostali zo stavby zábradlia, a odrezky z preglejky. Ak sa tieto spoja rozumným spôsobom, môže z toho vzniknúť noblesný stolík naplnený tajomstvom.

LAMPÁŠ NA SVIECE

Vysoký lampáš šíri okolo seba príjemné jemné svetlo a v prechodnom sychravom období vnesie do miestnosti aj trocha tepla. Každá horiaca svieca má tepelný výkon 60 wattov. Stačí len zopár doštičiek a starých sklených výplní.

SKLADNÁ „KOZA“ NA PÍLENIE

Ak pripravujete palivové drevo len v menších množstvách, napríklad na chate či chalupe, praktická pomôcka s ľudovým názvom „koza“ sa vám určite zíde. Tento návod na výrobu skladacej kozy zo smrekového dreva je naozaj ukážkový.

DOM Z PNEUMATÍK

Je moderný, príjemný, inteligentný a pasívny, teda aj úsporný. Inšpirujet sa aj vy – postavíte ho za 30-tisíc!. Mladý Slovák žijúci v zahraničí je súčasťou deväťčlenného tímu študentov z celej Európy. V Dánsku práve postavil jeden z najunikátnejších inteligentných ekodomov. Základnými materiálmi sú guma a drevo.

REKONŠTRUKCIA STRECHY – MONTÁŽ ODKVAPU

Bez odkvapu by bol život domu ťažký a krátky. Ak je odkvap prehrdzavený alebo inak nefunkčný, veľmi často začnú steny domu vlhnúť. Voda sa môže dostať buď priamo na fasádu, alebo podtečie k soklu či do základov. Dom môže vlhnúť alebo voda podmyje niektoré časti pozemku. Venujte montáži náležitú pozornosť!

AKO VRÁTIŤ DARČEKY?

Aj keď pri rozbaľovaní darčekov väčšinou vládne radosť, následne sa veľakrát môže objaviť sklamanie. Jeho príčinou býva často nesprávne zvolená veľkosť oblečenia, nevhodný darček či vec, ktorú už obdarovaný vlastní. Obchody však ponúkajú možnosť kúpený tovar vrátiť alebo vymeniť za iný.

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje