Najrýchlejší spôsob murovania brúsených tehál

image 19701 25 v1

Medzi najviac preferované kritériá pri stavbe domu patria jednoduchosť, rýchlosť a kvalita. Týmto kritériám vyhovuje stavebný systém Porotherm Profi Dryfix.

Ide o systém spájania brúsených tehál Porotherm Profi pomocou murovacej peny Dryfix extra. Spojivom tehál už nie je ani klasická, ani tenkovrstvová malta, ale špeciálna jednozložková pena určená na tento účel. Pena je súčasťou dodávky tehál, a to v množstve podľa deklarovanej orientačnej spotreby na štvorcový meter muriva. Prvý rad tehál sa ukladá do lôžka zo špeciálnej zakladacej malty Porotherm AM. Ostatné rady tehál sa už murujú na penu Dryfix extra. Optimálna pracovná teplota peny je približne 20 °C. Pri nízkych teplotách klesá výdatnosť a spomaľuje sa tuhnutie peny. Penu možno použiť do teploty prostredia až –5 °C. Teplota obsahu dózy však aj v tomto prípade musí byť približne 20 °C, preto musia byť dózy s penou v zimnom období uskladnené vo vykurovaných priestoroch. Vyberajte ich len bezprostredne pred použitím a počas práce ich chránte pred vychladnutím. Pred nanášaním peny treba obe ložné plochy tehál očistiť od prachu po brúsení, napríklad pretretím murárskym štetcom namočeným vo vode (pri teplotách pod 0 °C štetec nenamáčajte). Dóza sa skladuje vždy v zvislej polohe pištoľou nahor.

Porotherm Profi Dryfix

Wienerberger – Slovenské tehelne, s. r. o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.