Murár sám sebe – nezateplený dom z Ytongu

Murár sám sebe – nezateplený dom z Ytongu

Z čoho postaviť a ako? Čo takto opýtať sa človeka, ktorému stavebný materiál prechádza denne rukami? Majiteľ rodinného domu, ktorý sa práve dokončuje, je profesiou murár a obkladač. 

Na výstavbu si zvolil stavebný systém Ytong a rozhodol sa pre jednovrstvové riešenie bez zateplenia.

Majiteľ domu je mužom „devätora remesiel“, a preto rozhodnutie urobiť na dome maximum prác svojpomocne bolo jasné. Vďaka svojim skúsenostiam s rôznymi materiálmi mohol zvoliť riešenie, ktoré najviac zodpovedalo jeho predstavám, ako postaviť rýchlo a zároveň úsporne. Jedným z hlavných bodov pri rozhodovaní bolo riešenie bez zateplenia. Nielen kvôli jednoduchosti – nie je potrebné vykonávať ďalšie práce na zatepľovaní a ušetrí sa čas. Manželský pár presvedčili tiež určité nedostatky niektorých zatepľovacích materiálov: „Videli sme niekoľko zateplení odstránených po troch až desiatich rokoch a nebol to pekný pohľad. Pripadá nám ako nezmysel dávať na kvalitný materiál čokoľvek ďalšie. Máme dobre izolované základy a strechu, to stačí,“ vraví k manželovmu rozhodnutiu majiteľka.

Dom je postavený z tvárnic Lambda YQ so šírkou 375 mm, určených na jednovrstvové murovanie. Táto séria tepelnoizolačných tvárnic vychádza z dlhodobých skúseností výrobcu, ktorý svoju úspešnú tepelnoizolačnú sériu zdokonalil – Lambda YQ vyniká nielen tepelnoizolačnými vlastnosťami, ale aj pevnosťou a ľahkosťou súčasne. Patrí preto teraz k najžiadanejším produktom sortimentu.

www.ytong.sk 

ZDROJ PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.