Nové číslo časopisu Urob si sám 02/2011 s katalógom rastlín

Nové číslo časopisu Urob si sám 02/2011 s katalógom rastlín

Od 21. januára je v predaji nové februárové číslo časopisu Urob si sám s 90 stranovým katalógom letničiek, trvaliek, okrasných a ovocných stromov. Skrášlite si svoj balkón alebo záhradu s nami.


Milí čitatelia,
často si myslíme, že zimné mesiace nám domácim majstrom veľmi „nesvedčia“. Na realizáciu našich hobby nám prakticky ostávajú len domáca dielňa a drobné opravy v byte. Zato nám však ostáva viac času na to, aby sme sa zamysleli, čo všetko bude treba počas roka urobiť. Porozmýšľať môžeme aj o tom, čo chceme pestovať v záhradke, ako si zveľadiť a zútulniť jej oddychovú časť. Mali by sme zvážiť napríklad aj to, kde si postavíme kozub, aby sme „nevyúdili“ susedov. Dobrá príprava a zabezpečenie materiálu je prvý krok k úspechu.

Aj v redakcii sa zamýšľame nad obsahovou náplňou jednotlivých čísiel časopisu. Hoci máme prijatý edičný plán na celý rok, rozoberáme konkrétnu náplň každého čísla. Ak ho chceme pripraviť podľa vašich predstáv, potrebujeme vedieť, o aké témy máte záujem, čo vám na stránkach časopisu chýba a čo vidíte ako prospešné pre jeho obsah. Zistiť tieto skutočnosti nám pomohla aj anketa, ktorú sme uverejnili v minuloročnom novembrovom čísle. Anketové odpovede napísalo 75 percent mužov a 25 percent žien. Asi dve tretiny z odpovedajúcich plánujú v horizonte jedného roku zmenu bývania výstavbou domu alebo rekonštrukciou bytu. Podľa ich zámerov im dostatočne vyhovuje štruktúra a obsah časopisu zameraný na stavebné práce, rekonštrukcie a opravy domu a bytu. Z oblasti interiéru boli pozitívne hodnotené články o kuchyniach, kúpeľniach a podkroví. Z oblasti stavieb to boli texty so zameraním na úspory energie, vykurovanie a stavebné materiály. Z rubriky Záhrada sa využívajú najmä praktické rady. Najväčší záujem je o rady a odporúčania na stavbu domu, rekonštrukcie a opravy, pracovné postupy, ale aj o návody a tipy čitateľov. Na základe odpovedí vieme, že aj rubriky venované materiálom a náradiu považujete za osožné.

Na otázku, aká téma chýbala, respektíve pri riešení akých problémov by ste vy, naši čitatelia, uvítali pomoc na stránkach časopisu, sme dostali veľmi pestrú škálu odpovedí. Jedným chýbala problematika fasád, riešenie prístavby, tepelná izolácia v podkroví, iní by zas privítali väčší priestor venovaný postupu sanácie suterénu proti vode, odstráneniu vlhkosti muriva či plesní. Pre redakciu sú vaše návrhy vynikajúcou inšpiráciou pri zostavovaní edičného plánu na budúci rok. Všetkým čitateľom, ktorí nám vrátili vyplnenú anketu, ďakujeme. Tým, čo boli vyžrebovaní a získali cenu za zaslanie ankety, redakcia blahoželá.

Milí čitatelia, aj v tomto čísle vám ponúkame dobré návody a rady – či už pri výmene poškodenej obkladačky, alebo oprave podlahy. Prečítať si môžete aj informácie a zaujímavosti o tmeloch a náradí na obrábanie dreva. Témou tohto čísla sa stalo drevo a jeho spracovanie, čo bola požiadavka viacerých čitateľov. Postupom pri spracovaní dreva sa však budeme zaoberať aj počas roka. Veríme, že obsah časopisu Urob si sám bude pre vás aj naďalej príťažlivý.

Vladimír Chudý, šéfredaktor

PRÍLOHA – Katalóg rastlín Sieberz

BAUMAX RADÍ
Domáca sauna   
RADY
Oprava podlahy   
AKO NA TO
Výmena poškodenej obkladačky či dlaždice
Prasknutá obkladačka, náhrada prasknutej dlaždice   
ZÁHRADA
Ihličnany v záhrade   
Ako si uľahčiť prácu v záhrade   
TÉMA
Vlastnosti dreva a jeho využitie na stavebné účely
Štruktúra, chyby, vlastnosti a trvanlivosť dreva   
Vzťah drevo – voda
Odporúčaná vlhkosť dreva pri rôznych výrobkoch, horľavosť dreva   
Drevo v stavbe   
REKONŠTRUKCIE A OPRAVY
Kuchyňa – ako s minimom financií dosiahnuť čo najlepšie výsledky
Kde sa oplatí šetriť, korpusy a dvierka skriniek, výber spotrebičov, šetrenie miestom, materiály v kuchyni   
MATERIÁLY A VÝROBKY
Tmely a ich použitie   
NÁRADIE A STROJE
Náradie a stroje na drevo   
NÁVODY – NÁVRATY
Usmerňovač prúdu k zváraciemu transformátoru
Ako zhotoviť usmerňovač prúdu podľa uverejneného nákresu   
NÁVODY A TIPY
Interiérové dvere
Postup pri úprave dverí a zhotovenie pojazdového zariadenia   
Prístrešok na palivové drevo
Táto inšpirácia môže pomôcť chatárom, chalupárom, ale aj domácnostiam, ktoré využívajú na vykurovanie palivové drevo   
Stolík na balkón
Stolík môžeme sklopiť a vďaka tomu uvoľniť priestor na balkóne   
Bezpečnostný vypínač
Ovládame ho nohou   
KRÍŽOVKA   
Viac informácií nájdete na stránke časopisu www.urobsisam.sk
–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.