Augustové záhradné vydanie časopisu Urob si sám v predaji!

Augustové záhradné vydanie časopisu Urob si sám v predaji!

Upravte si záhradu po svojom a cíťte sa v nej ako doma! A čo vnútri?! Maľujte a tapetujte podľa svojich predstáv! 16-stranová Príloha zdarma. LEN PRE NAŠICH ČITATEĽOV —  ZĽAVY BAUMAX  AŽ  DO 20 €!

ČO SI PREČÍTATE NAJNOVŠOM VYDANÍ?

 Ako stavať záhradný kozub
Podrobný pracovný postup s návodom tavbu kozuba pre tých, ktorí chcú uniknúť z panelákového života a vykúzliť si čarovný svet vo vlastnej záhradke. Svojpomocne sa vám to podarí najlepšie.
 

 Ozdobná záhradná šípka
Každému z vašich návštevníkov ukáže, kam sa pobrať, aby vás našiel tam, kde naozaj ste. V záhradke, u susedov, či nebodaj v krčme? Jednoduchý relax—návod za pár drobných.
 

Redakčný test – akumulátorové nožnice na živé ploty
S akumulátorovými nožnicami sme vyrazili nielen do upravených záhrad s úhľadnými živými plotmi a kríčkami, ale aj na chalupy s divokým porastom. Zisťovali sme, ako si s ním nožnice poradia.
 

Záhrada na balkóne — rašelinová stena
Nemáte veľké polia alebo rozľahlé sady? Nevadí, napriek tomu sa môžete stať pestovateľom ovocia či zeleniny na vlastnom balkóne – vďaka zvislej rašelinovej stene nebudete na pestovanie potrebovať veľké plochy.
 

Ako získať zadarmo nové kvety
S trochou zručnosti si môžete pomocou odrezkov rozmnožiť  muškáty. Patria k obľúbeným a typicky letným rastlinám, lebo odpudzujú muchy, a tak je najlepšie držať ich v oknách celé leto.
 

 

Čo vysadíme k jazierku?
Vodné a pobrežné rastliny sa postarajú o čistenie vody, takže za jazierka nebude zelená barina ale miesto, v s čistou vodou, v ktorej vyniknú okrasné druhy rýb. Alebo sa v ňom môžete bez problémov aj okúpať.
 

Prístrešok na auto
Nie je taký drahý ako garáž a auto bude ochránené oveľa lepšie, než keby stálo celé dni na slnku. Prístrešok ušetrí kopu času, lebo nebudete musieť z auta odhŕňať sneh. Môžete si ho dokonca kúpiť ako stavebnicu.
 

Údržba domovej čistiarne odpadových vôd
Koncentráciu kalu v čističke by ste mali pravidelne sledovať.  Ak je kalu menej ako 100 ml/l, niečo nie je v poriadku a čistiareň nepracuje tak, ako má. Ukážeme si, ako hodnoty spoľahlivo odmeriate.

Plechové strechy treba natierať
Na každú strechu raz dôjde a najskôr asi na plechovú. Pripravte sa na to, že ju budete musieť natrieť. Ako a čím? Prečítajte si náš podrobný pracovný postup a aj na chalupe dosiahnete výsledky ako profesionáli.
 

 

Seriál – obnova tradičných domov
Pokračovanie je zamerané na opravy dreveného stropu. Obnovili sme ho prekladaným debnením. Prácu zvládnete vo dvojici. Obľúbenou látkou na úpravou dreva v minulosti bol včelí vosk. Využite ho aj dnes a ušetrite.
 

Paraván do letnej záhrady
Môžete sa za ním prezliecť, slniť sa, prosto, mať trochu viac súkromia. Ak chcete mať paraván v záhrade dlhodobo, vyrobte ho z Cetrisu. Bude odolný proti dažďu a vďaka väčšej hmotnosti aj proti vetru.

Úprava okna bez murovania
Drevo je ideálny materiál aj na úpravu vnútorného ostenia okna. S využitím ohobľovaných dosák aj pri staršej stavbe dosiahnuť moderný súčasný vzhľad. Špaletám svedčí lesklý biely náter, ktorý prepustí svetlo ďalej do miestnosti.
 

Útulok pre včely samotárky
Chcete mať dobré výnosy ovocia? V tom prípade podporujte včely. Veľmi ľahko a lacno vyvŕtaním zopár dier zhotovíte úľ pre včely samotárky. Ak sa im zapáči, usadia sa v ňom a získate spoľahlivých opeľovačov.

Ukážka z časopisu:


Predplatné časopisu Urob si sám

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje