Ako správne pripraviť podklad pre škárovanie

Ako správne pripraviť podklad pre škárovanie

Pre úspešné finálne dokončenie a položenie obkladu a dlažieb je nutné škáry medzi obkladovými prvkami vyplniť vhodnou škárovacou hmotou. Tu vždy volíme podľa šírky škáry a z pohľadu zaťaženia, ku ktorému bude škárovacia hmota v danom prostredí vystavená.

Knauf ponúka 4 typy škárovacích hmôt so širokou škálou farebných odtieňov. Škárovacia hmota Knauf Fugenbunt je vhodná pre škárovanie obkladov a dlažby všetkých druhov na stenách i podlahách so škárami od 2 do 8 mm v interiéri aj exteriéri. Je ľahko aplikovateľná, stálofarebná,vie preniesť mierne objemové zmeny, vodoodpudivá, odolná proti oteru a poškodeniu škáry, dokonale prilne k savému i slinutému obkladu a dlažbe.

To, aby sme dosiahli požadovaný výsledok, musíme si správne pripraviť podklad. Ten musí byť pevný, súdržný, nezamrznutý, škáry čisté, zbavené prachu, zbytkov malty a lepidla. Pokiaľ tomu tak nie je treba škáry pooškrabovať a vyčistiť. So škárovaním začnite, až keď je lepidlo pod obklady a dlažby úplne suché. V opačnom prípade môže prísť k zmene farebného odtieňu – výskyt farebných nerovností a odchýlok od deklarovaného odtieňa hmoty. Savé obklady je vhodné navlhčiť pred aplikáciou hmoty, pozor voda nesmie stáť v škárach. Pri obkladových prvkoch s hrubším, prípadne nerovným povrchom – leštené alebo brúsené kameniny, je odporúčané odskúšať priľnavosť povrchu a škárovacej hmoty. Tieto povrchy je vhodné pred škárovaním opatriť náterom, my odporúčame Knauf Balkon-und Terrassen Imprägnierung, ktorým sa dosiahne výrazné zníženie rizika ukladania farebných pigmentov v malých póroch.

TECHNICKÉ ÚDAJE – Knauf Fugenbunt

– Zrnitosť max. 0,2 mm
– Doba spracovania cca 2 hodiny
– Pochôdzna po 12 hodinách
– Plne zaťažiteľná po cca 24 hodinách
– Intenzívne čistenie najskôr za 2 týždne (predtým len vodou)

Odporúčanie

Ešte pred samotným škárovaním, musíte obklady nalepiť. My odporúčame lepidlo Knauf Flexkleber – suché mrazuvzdorné flexibilné lepidlo so znížením sklzom, predĺženou dobou zavädnutia, vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie. 

ZDROJ: PR článok spoločnosti Knauf Bratislava, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje