Ako správne pripraviť podklad pre škárovanie

Ako správne pripraviť podklad pre škárovanie

Pre úspešné finálne dokončenie a položenie obkladu a dlažieb je nutné škáry medzi obkladovými prvkami vyplniť vhodnou škárovacou hmotou. Tu vždy volíme podľa šírky škáry a z pohľadu zaťaženia, ku ktorému bude škárovacia hmota v danom prostredí vystavená.

Knauf ponúka 4 typy škárovacích hmôt so širokou škálou farebných odtieňov. Škárovacia hmota Knauf Fugenbunt je vhodná pre škárovanie obkladov a dlažby všetkých druhov na stenách i podlahách so škárami od 2 do 8 mm v interiéri aj exteriéri. Je ľahko aplikovateľná, stálofarebná,vie preniesť mierne objemové zmeny, vodoodpudivá, odolná proti oteru a poškodeniu škáry, dokonale prilne k savému i slinutému obkladu a dlažbe.

To, aby sme dosiahli požadovaný výsledok, musíme si správne pripraviť podklad. Ten musí byť pevný, súdržný, nezamrznutý, škáry čisté, zbavené prachu, zbytkov malty a lepidla. Pokiaľ tomu tak nie je treba škáry pooškrabovať a vyčistiť. So škárovaním začnite, až keď je lepidlo pod obklady a dlažby úplne suché. V opačnom prípade môže prísť k zmene farebného odtieňu – výskyt farebných nerovností a odchýlok od deklarovaného odtieňa hmoty. Savé obklady je vhodné navlhčiť pred aplikáciou hmoty, pozor voda nesmie stáť v škárach. Pri obkladových prvkoch s hrubším, prípadne nerovným povrchom – leštené alebo brúsené kameniny, je odporúčané odskúšať priľnavosť povrchu a škárovacej hmoty. Tieto povrchy je vhodné pred škárovaním opatriť náterom, my odporúčame Knauf Balkon-und Terrassen Imprägnierung, ktorým sa dosiahne výrazné zníženie rizika ukladania farebných pigmentov v malých póroch.

TECHNICKÉ ÚDAJE – Knauf Fugenbunt

– Zrnitosť max. 0,2 mm
– Doba spracovania cca 2 hodiny
– Pochôdzna po 12 hodinách
– Plne zaťažiteľná po cca 24 hodinách
– Intenzívne čistenie najskôr za 2 týždne (predtým len vodou)

Odporúčanie

Ešte pred samotným škárovaním, musíte obklady nalepiť. My odporúčame lepidlo Knauf Flexkleber – suché mrazuvzdorné flexibilné lepidlo so znížením sklzom, predĺženou dobou zavädnutia, vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie. 

ZDROJ: PR článok spoločnosti Knauf Bratislava, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.