Škárovanie
Zdroj: MAPEI SK

Ako sa rozhodnúť pre tú správnu škárovaciu maltu?

Škárovacia malta je funkčným doplnkom kúpeľne, kuchyne, alebo terasy. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o nenápadný doplnok, no zaujať vie kvalitným prevedením a vhodnou farebnosťou. Na čo si dať pozor pri jej výbere?

Pri stavbe alebo rekonštrukcii vždy zohľadňujeme finančnú stránku celého projektu. Pri viacerých častiach spolupracujeme s odborníkmi, pri menej zložitých si vieme pomôcť aj sami. Netreba však zabúdať na to, že v dome sa nachádza veľké množstvo detailov, ktoré netreba podceniť – medzi také patria aj škáry medzi obkladmi a dlažbou. Práve kombinácia ich farieb a tvarov môže do interiéru a exteriéru priniesť nečakané ozvláštnenie. Existuje viac druhov škárovacích mált. Asi najčastejšie používané sú cementové a epoxidové – viete, pre ktorú sa rozhodnúť?

Ultracolor Plus FG aplikácia
Ultracolor Plus FG | Zdroj: MAPEI SK

Funkčné a dizajnové riešenie v jednom

Spoločnosť Mapei vyrába spomínané dva druhy škárovacích mált; obidva spĺňajú prísne kvalitatívne aj hygienické požiadavky. Majú niekoľko spoločných prvkov: jednoducho sa čistia, sú trvanlivé, odolávajú tvorbe plesní a pri správnej aplikácii vydržia dlhé roky ako nové.

Ultracolor Plus N 01
Ultracolor Plus N 01 | Zdroj: MAPEI SK

Ktorú si vybrať?

Či už sa rozhodnete pre škárovaciu maltu na báze epoxidu (Kerapoxy Easy Design) alebo cementovú (Ultracolor Plus) z dielne Mapei, neurobíte krok vedľa.

Kerapoxy Easy Design je nenasiakavá dvojzložková malta, ktorá sa ľahko čistí a jej finálny vzhľad je hladký. Nepraská a zachováva si svoju farbu. Vyznačuje sa výbornou životnosťou a to vďaka mechanickej aj chemickej odolnosti. Vďaka dobrej spracovateľnosti si s ňou hravo poradí aj domáci majster.

Kerapoxy Easy Design 3kg
Zdroj: MAPEI SK

Spoľahlivým riešením je aj cementová škárovačka Ultracolor Plus. Po vytvrdnutí je jej povrch hladký, čo je predpokladom pre jej jednoduchú údržbu. Navyše, obsahuje účinné látky, ktoré bránia vzniku a množeniu baktérií a plesní.

Ultracolor Plus 5kg Alupack
Ultracolor Plus 5kg Alupack | Zdroj: MAPEI SK

Široký výber farieb

Tento rok Mapei rozšíril farebnú paletu škárovacích mált o nové odtiene – teraz si môžete vybrať z 58 farieb. Ak vám to nestačí, môžete do nich primiešať prípravky Mapecolor Metallic alebo Mapecolor Glitter pre dosiahnutie metalického alebo trblietavého efektu.

MapeGlitter
MapeGlitter | Zdroj: MAPEI SK
TIP
Kerapoxy Easy Design kombinujte s pružným silikónovým tmelom Mapesil AC. Ten spoľahlivo vyplní pružné a dilatačné škáry.
Mapesil AC 310 ml
Mapesil AC 310 ml | Zdroj: MAPEI SK

Ak sa blížite k fáze škárovania, určite vám pomôže online poradca firmy Mapei:  www.skarujsmapei.sk.

Zdroj: PR článok MAPEI SK

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje