Ako si zveladiť záhradu? 5 jednoduchých tipov

image 33781 25 v1

S príchodom jari je čoraz ťažšie obsedieť vo vnútri. Slnko nás ťahá von a nie je nič jednoduchšie, než vybehnúť do záhrady. Ak vo vás drieme kutil, ktorý rád pracuje na čerstvom vzduchu, Raiffeisen bank vám prináša 5 jednoduchých tipov, ktorými ho určite potešíte a zároveň osviežite svoju záhradu.

Grilovací kútik

Priamo úmerne so stúpajúcou ortuťou na teplomeroch budú v nákupných košíkoch pribúdať stejky, klobásky a skrátka všetko mäsové aj nemäsové, čo sa dá grilovať. Máte pri dome nevyužité miesto? Čo tak spraviť z neho kulinársky kútik s grillom, od ktorého budú vaši priatelia iba ťažko odchádzať?

 

Môžete použiť napríklad starú paletu, z ktorej jednoducho spravíte nielen držiak na gril ale rovno aj servírovací stolík.

 

Záhradné kino

Teplejšie jarné, ale hlavne letné noci nemusíte presedieť iba s gitarou pri ohni. Stačí šnúra ktorú priviažete o dva stromy alebo stĺpiky, biele plátno a kábel, ktorým napojíte projektor a notebook. Za chvíľku máte v záhrade letné kino s neopakovateľnou atmosférou. Takto si filmy užijete určite lepšie, než z maličkého monitora notebooku, zavretí niekde v izbe.

Chcelo by to nový notebook alebo vám chýba projektor? Stačí zájsť do Raiffeisen bank a opýtať sa na superRýchlu pôžičku, ktorú dostanete bez poplatkov a dlhého čakania.

 

Vertikálna záhradka

Ak si chcete doma vypestovať niečo dobré, no na malé políčko nemáte dosť miesta, môžete si postaviť vertikálnu záhradku, do ktorej si nasadíte bylinky, jahody alebo kvety. Takáto záhradka má jednu výhodu – pri vyberaní buriny sa nebudete musieť takmer vôbec zohýbať.

 

Záhradná jedáleň

Staré dosky alebo hranoly nemusia skončiť ako palivo. Zo zachovalých kúskov môžete vyrobiť krásny jedálenský stôl nefalšovanou patinou, ktorý sa pokojne môže hodiť aj do modernejších interiérov. No rodinný obed aj tak chutí najlepšie na čerstvom vzduchu.

 

Mini skleník

Nepotrebným doskám môžete ponúknuť druhú šancu tak, že z nich postavíte malý skleník, ktorý ochráni vaše bylinky alebo iné plody pred vrtochmi počasia alebo zvieracími záškodníkmi. Nemusíte sa však držať iba dreva, konštrukciu skleníka postavíte prakticky z čohokoľvek, na čo sa dá pripevniť sklo alebo priehľadná fólia.

 

Plánujete väčšie úpravy? Nemusíte improvizovať. Pokojne sa do nich pustite s pôžičkou od Raiffeisen bank a zhmotnite aj tie najambicióznejšie predstavy.

Zdroj: PR článok Tatra banka, a. s., odštepný závod Raiffeisen banka 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.