Spevnenie svahov

image 24004 25 v1

Záhradu netvoria iba rastliny. K celkovému dojmu zo záhrady patrí aj voľba správneho materiálu a vhodných stvárňovacích prvkov. Vďaka svahovými tvárniciam môžete vašej záhrade dať nielen praktickú funkciu ale zároveň aj dekoratívnu. Svahové tvárnice sú vhodné pre spevňovanie svahov, ozdobné ohraničenia výškových rozdielov pozemkov alebo slúžia ako nízke ozdobné kvetináčiky, kde môžete pestovať Vaše obľúbené kvetiny alebo liečivé bylinky. Rastlinky môžete osádzať už počas výstavby alebo po ukončení stavebných prác.

SVAHOVÉ TVÁRNICE s výškou 20 cm a priemerom 30 cm sa vyrábajú v odtieňoch sivej a červenohnedej. Oceníte jednoduchú manipuláciu, mrazuvzdornosť a odolnosť proti soliam. Váha jednej tvarovky je 13,7 kg.

Zvláštnosti. Pokiaľ by sa vzhľadom na extrémnu južnú polohu a špeciálne pri použití rastlín vyžadujúcich vysokú vlhkosť malo použiť automatické zavlažovanie, potom je treba zabudovať pre tento účel závlahový systém už počas výstavby steny a to upravením tvárnic rezaním. Zvýšenú pozornosť treba venovať aj správnemu výberu rastlín so zreteľom na ich špecifické nároky na pestovanie.

Výhody. Možnosť vybudovania pravouhlých alebo oblúkových záhradných prvkov, ľahká manipulácia, možnosti rôzneho stvárňovania plôch, estetická funkcia.

Použitie: Malé záhradné stavby ako napríklad spevnenie záhonu, spevnenie jazierok, spevnenie svahov, vybudovanie ohniska, vybudovanie estetických plôch pre pestovanie kvetín, byliniek a pod.

svahové tvárnice

www.semmelrock.sk 

TEXT: SEMMELROCK STEIN+DESIGN Dlažby s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.