Ako si postaviť bez zateplenia pasívny dom so známkou A?

Ako si postaviť bez zateplenia pasívny dom so známkou A?

Žijeme v čase, kedy aj naše obydlie musí mať svoju „legitimáciu“, takzvaný energetický preukaz budovy. Prideľuje sa na základe zistenia energetickej náročnosti budovy, od úrovne A (veľmi úsporné) po G (mimoriadne nehospodárne). 

Udelená známka je výsledkom hodnotenia priemerného súčiniteľa prechodu tepla plášťom budovy. Hodnotu známky ovplyvňuje množstvo energie potrebnej na vykurovanie, ale aj na ohrev teplej vody a pohon vzduchotechniky. Premyslenou voľbou materiálu obvodového plášťa si tak môžete významne ovplyvniť budúce výdavky na energiu. Tehly s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami na trhu vás taktiež zbaví dilemy, či zatepľovať, alebo nie. Riešením je jednovrstvové murivo z HELUZ Family 2in1. Nielenže dom už nemusíte zatepľovať, ale postavíte s týmto materiálom aj pasívny dom so známkou A. Nehovoriac o kvalitnom bývaní pre niekoľko generácií, ekonomickej efektívnosti prevádzky domu aj cenovom zhodnotení vašej investície v prípade predaja. Realitní makléri radi zdôrazňujú kvalitné stavebné materiály ako jednu z hlavných predností nehnuteľností.

www.normalnijenezateplovat.cz

www.heluz.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.