image 27768 25 v1

Tmavočervené muškáty so svetlým stredom

Skoro kvitnúce muškáty, ktoré sú svojim mimoriadne bohatým kvitnutím obzvlášť dekoratívne. Táto novinka získala cenu na medzinárodnej výstave v roku 2014 a je výsledkom nového šľachtenia anglických muškátov.

Ako sa starať o muškáty

Muškáty potrebujú slnečné až polotienisté, vzdušné a teplé stanovisko. Použijeme substrát vyrobený na báze svetlej rašeliny určený pre balkónové rastliny alebo najlepšie substrát určený špeciálne na pestovanie muškátov. Muškáty polievame pravidelne, ale pred ďalšou zálievkou necháme substrát mierne preschnúť. Neznášajú nadbytok vody v substráte, preto nádoby musia umožniť odtok nadbytočnej vody (závlahovej, dažďovej).

Najlepšie miesto pre muškáty je tam, kde na ne neprší. V letnom období ich musíme hojne polievať a do konca augusta týždenne polievajme rastliny aj výživným roztokom. Odkvitnuté kvety a zvädnuté listy musíme pravidelne odstraňovať. Muškáty sú prispôsobivé, darí sa im všade, okrem veľmi horúcich polôh so silným slnečným úpalom a tiež na zatienených chladných stanovištiach. Vo väčších nadmorských výškach, kde v lete nebýva vysoká teplota vzduchu, môžu byť celý deň na slnečnom mieste. Muškáty môžeme prezimovať v svetlej chladnej miestnosti, pred prezimovaním ich skrátime o dve tretiny a očistíme od suchých listov

Bermuda muškát

Muškáty sadené spolu

www.sieberz.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje