Muškát Aristo

Muškát Aristo

Šľachtený muškát s veľkými dvojfarebnými kvetmi. Krásne textúrované lístie. Šľachetnosť zaväzuje. Preto dostali meno Aristo- „aristokrat“.   

Zodpovedajúco svojmu pôvodu všetky muškáty vyžadujú slnečné a teplé miesto. V lete ich možno pestovať vonku. V letnom období ich musíme hojne polievať a do konca augusta týždenne polievajme rastliny aj výživným roztokom. Odkvitnuté kvety a zvädnuté listy musíme pravidelne odstraňovať. Muškáty s prevísajúcim výhonkom, alebo ktoré rastú príliš do výšky je potrebné podviazať, aby sa ich stopka nezlomila. Vyšľachtené muškáty vyžadujú voľnejšiu pôdu, a preto k substrátu primiešajme trochu listovej pôdy alebo piesok. Ak chceme pestovať muškáty počas viacerých rokov, nechajme ich prezimovať na chladnom (10-12 stupňovom), vzdušnom ale svetlom mieste, takmer na sucho. 


Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.