Nádherná Magnólia Sunsation

image 34833 25 v1

Ľaliový strom stĺpovitého tvaru s neskorým kvitnutím. Od apríla z tmavozelených púčikov vyrastajú žlto-červené kvety. Dorastá až do výšky 3-4 m, nebude však príliš košatý. Už aj mladé rastliny prinášajú kvety.

Latinský názov: Magnolia ‚Sunsation‘

Návod na pestovanie magnólie

Na výsadbu je optimálne miesto v miernom polotieni alebo na slnku, ale chránené pred severným vetrom a priamym slnečným žiarením. Mladé rastliny môžu byť totiž citlivé na popálenie listov silným jarným slnkom. Sálavé teplo vychádzajúce z bezprostrednej blízkosti murovaných plotov alebo chodníkov môže tiež rastline uškodiť.

Magnólie potrebujú vlhký vzduch a vlhkú humóznu pôdu. Môže sa pridať rašelina alebo kompost. Pôda by mala byť neutrálna, resp. s mierne kyslou reakciou. Pri vyššom obsahu vápnika sa objavuje žltnutie listov – chloróza. Podmienkou dobrého rastu a dobrého zdravotného stavu je priepustná pôda. Korene magnólií sú dužinaté a v dlhodobo zamokrenom prostredí ľahko zhnijú. Magnólia má plytké korene.

Magnolia Sunsation

www.sieberz.sk

Tieto rastliny potrebujú priestor. V dospelosti môžu dorásť do 5 m. Ak je to možné nestrihajte ich! V prípade nutnosti treba len mierne prestrihať korunu. Najvhodnejší čas je po odkvitnutí. Mierne skrátenie je možné v marci, no neskracujte vetvy s kvetným púčikmi, naopak, odstráňte šikmé a krížiace sa vetvy.

Na magnólie možno použiť hnojivo na rododendrony a azalky. Odolávajú chladu, ale na zimu treba koreňovú časť zakryť mulčom.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.