Nádherná magnólia s neskorým kvitnutím

Nádherná magnólia s neskorým kvitnutím

Ľaliový strom stĺpovitého rastu s neskorým kvitnutím. Z tmavozelených púčikov vyrastajú žltočervené kvety. Dorastá až do výšky 3-4 m, nebude však príliš košatý. Už aj mladé rastliny prinášajú kvety.

Návod na pestovanie magnólie

Magnólie potrebujú vlhký vzduch a vlhkú, hlbokú a humóznu pôdu. Môže sa pridať rašelina alebo kompost. Pôda by mala byť neutrálna, ale skôr s mierne kyslou reakciou. Pri vyššom obsahu vápnika sa objavuje žltnutie listov – chloróza.

Podmienkou pre dobrý rast a dobrý zdravotný stav je priepustná pôda. Korene magnólií sú dužinaté a v dlhodobo zamokrenom prostredí ľahko zhnijú. Magnólia má plytké korene.

Optimálne miesto na výsadbu by malo byť v miernom polotieni alebo na slnku, ale chránené od severných vetrov a chránené od priameho slnečného žiarenia (úpal).

Mladé rastliny môžu byť citlivé na popálenie mladých listov silným jarným slnkom. Sálavé teplo vychádzajúce z bezprostrednej blízkosti murovaných plotov alebo chodníkov môže tiež magnóliám uškodiť. Magnólia potrebuje priestor.

Podľa potreby, môže byť použité hnojivo na rododendrony a azalky. Dorastá až do výšky približne 3 – 4 m, má kompaktný rast. Kvitne od apríla do mája, kvety sú žlté s ružovo červeným tieňovaním.

Pokiaľ možné nestrihať! Ak je to nutné, len mierne prestrihať korunu. Najvhodnejšia doba je po odkvitnutí.

Magnólia je zimovzdorná, ale koreňovú časť treba zakryť mulčom.

Magnólia sunsation

Latinský názov: Magnolia ‚Sunsation‘

www.sieberz.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.