Juka vláknitá Edge

juka vlaknita edge

Výsledok senzačného šľachtenia: pásikavé, svetlé listy. Pochádza z USA, kde je rozšírená v horúcich, suchých biotopoch, ako sú púšte, piesočné duny a planiny od New Yersey až po Floridu.

Pestujú sa pre nápadné, čiarkovité až kopijovité alebo obrátene kopijovité listy vyrastajúce v akoby uhladených alebo voľných ružiciach a pre vzpriamené, vzácnejšie previsnuté metliny zvončekovitých až polguľovitých, zvyčajne bielych kvetov. Juky sa uplatňujú ako architektonicky pôsobivé solitéry na záhone alebo patiu. Vyhovuje im akákoľvek priepustná pôda a plné slnko. Na vznik plodov je potrebné ručné opelenie kvetov. Stonky treba po odkvitnutí odstraňovať.

Viac na www.sieberz.sk

Komentáre

  1. Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Asi tridsať rokov mám na záhrade Juku vlnitolistú a za ten čas mala kvety asi tak trikrát. Už som ju aj raz celkom zrezala ale vyklíčila znova. Je na slnečnom mieste a každý rok čakám, že zakvitne. Nerozumiem -ručnému opeleniu kvetov -, kde robím chybu? Za radu ďakujem.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.