Goji Sweet Lifeberry

goji sweet lifeberry

Plody s mimoriadne bohatým obsahom antioxidantov a stopových prvkov. Obsahuje trikrát toľko vitamínu C, ako pomaranče a najviac vitamínu B zo všetkého ovocia. Vyniká aj vysokým podielom minerálnych látok a stopových prvkov, čo je v dnešnej dobe, keď naše potraviny obsahujú čoraz menej výživných látok, mimoriadne vzácnou vlastnosťou. 

Bobule Goji sa stávajú jednou z obľúbených surovín našich kuchýň. Rastlina zdobí v lete fialkastými kvetmi, od augusta do októbra rozmaznáva koralovočerveným ovocím sviežej sladkej chuti podobnej zmesi ríbezlí a čerešní. Ochutnajte Goji ako čaj, alebo primiešajte sušené, sladké plody do zákuskov či müsli.

Výsledkom nového šľachtenia sú veľké plody, dobrá úrodnosť. Zimovzdorná odroda ideálna do domácich záhrad. Dozrieva od augusta až do jesene. Goji je síce samosprašné, ale k dosiahnutiu optimálnej úrodnosti sa odporúča výsadba oboch odrôd. 


Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.