Bobule Goji

bobule goji

Výskumníci sa v údoliach Himalájí dopracovali k senzačnému objavu pri výskume jednej, zatiaľ neznámej bobuľovitej rastliny. Pre miestnych obyvateľov je Goji zázračným prostriedkom zabezpečujúcim zdravie, dlhý život, vitalitu a krásu. Mnohotvárnosť jeho účinkov však dokázali až lekárske laboratórne výskumy v Nemecku: Goji je jedinečne bohaté na mikroživiny.

Senzačne zdravé
Vedci našli v bobuľách Goji o štyritisíc percent viac antioxidantov, teda látok, ktoré udržujú ľudské telo mladé a zdravé. To je viac, než obsah antioxidantov v pomaranči, ba čo viac, Goji obsahuje viac vitamínu B, než ktorékoľvek známe ovocie. Okrem toho v ňom nájdeme jedinečné množstvo stopových prvkov, ďalších mikroživín a vitamínov. Vďaka týmto vlastnostiam sa tieto bobule v profesijných kruhoch považujú za zázračný prostriedok proti starnutiu. A to všetko bez vedľajších účinkov!

Senzačný rast
Celá rada testov dokazuje, že bobuľám Goji sa výborne darí aj na našej zemepisnej šírke. Táto robustná, viacročná plazivá a previsnutá rastlina môže dorásť až do dvojmetrovej výšky. Do -25 stupňov je úplne mrazuvzdorná. Je nenáročná, potrebuje iba vhodnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovište. V lete ho zdobia krásne fialkasté kvety; od augusta do októbra plodí chutné koralovočervené bobule.

Senzačný pôžitok
Svieža, sladká chuť podobná zmesi čerešní a ríbezlí. Bobule Goji sú vhodné aj na prípravu aromatického čaju, ako doplnok šalátov a polievok, alebo po vysušení na prípravu zákuskov alebo fitness-müsli.

Viac na www.sieberz.sk

Komentáre

 1. Krásná a ešte k tomu aj užitočná rastlina. Od známej som dostal odrezky, posadil je a tri sa prijali a rastú.
  Len tá známa má problém – rastlinu má od fy Star.. , má ju 7 rokov a zatiaľ nerodila. Len stále zakvitne, kvety
  opadajú a tým to končí. Rastlina vyháňa bočné, aj 5m dlhé konáre. V niektorých návodoch na pestovanie
  sa píše, že tieto konáre treba aj 2x do roka rezať, hlavne na jar. Tým sa má dosihnuť nástup rodivosti.
  Bohužiaľ to nepomohlo Vie niekto ako na to? Prosím odovedajte na mail: pavel.pavlina.su@gmail.com.
  Ďakujem, P.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.