Ginkgo Biloba

Ginkgo Biloba

Ginko je vlastne živou fosíliou – podľa vedeckých odhadov vznikol tento druh pred 250 – 300 miliónmi rokmi. Charakteristické listy ginka sú v lete silnozelené a na jeseň zlatožlté.

V mnohých kultúrach je ginko symbolom dlhého života, plodnosti a nepremožiteľnosti. Kvôli svojej mystičnosti a životnej sile sa sadí aj pri špeciálnych príležitostiach, ako je narodenie dieťaťa alebo svadba. Patrí medzi najčastejšie a najpodrobnejšie skúmané liečivé rastliny. Výťažky a prípravky z ginka patria medzi najznámejšie a najpopulárnejšie výživové doplnky. Použitie v európskom ľudovom liečiteľstve: podpora funkcie krvného obehu a mozgu. Pomáha v prípade slabšej pamäti, problémov so sústredením, hučania v ušiach, studených končatín. V nádobe sa hodí ako izbová alebo balkónová rastlina, alebo sa na jar či na jeseň môže vysadiť do záhrady. Nenáročná strarostlivosť, nemá zvláštne nároky na pôdu. Zimuvzdorná. Uprednostňuje slnečné až polotienisté stanovisko. 

www.sieberz.sk
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.