Vyčarujte si terasu v jedinečnom štýle

vycarujte si terasu v jedinecnom style

Aj keď z vašej terasy nemáte výhľad na oceán, s trochou kreativity sa z nej stane ideálne útočisko pre letný relax. Na účelnej a nápadito zariadenej terase si môžete užívať čerstvý vzduch aj v tých najväčších horúčavách. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako postupovať pri jej zariaďovaní.

Zariaďte sa esteticky aj účelne   

Príjemné posedenie vytvoríte s nábytkom určeným vyslovene na použitie v exteriérových podmienkach. Donedávna bol veľmi obľúbený najmä ratanový nábytok, jeho životnosť vonku je však priamo závislá na kvalite povrchovej úpravy. V súčasnosti sú trendovejším a trvácnejším riešením moderné materiály ako kov alebo pevný plast, ktoré dokonale odolávajú voči rôznym nástrahám počasia. Pri výbere stoličiek a stola sa nerozhodujte len podľa atraktívneho vzhľadu, dôležitým kritériom by mala byť čo najjednoduchšia údržba.

Tieň ako útočisko

Ak máte radi funkčné a pohodlné riešenia, na slnečník zabudnite. Svojím tvarom vám lepšie poslúži na pikniku alebo pri vylihovaní na pláž. Plastové altánky vám síce ponúknu spoľahlivú ochranou proti dažďu, ale na štýlovú terasu sa nehodia. V sparných dňoch  budete hľadať únik pred slnkom a mimoriadne oceníte akýkoľvek vzdušný, tienený priestor. Ideálne čo najväčší. V prímorských hoteloch alebo gurmánskych reštauráciách si často pomáhajú pestrými markízami. Tento zaujímavý druh clony sa z južných krajín rozšíril aj k nám a stáva sa čoraz dostupnejším pre bežných spotrebiteľov. Markíza vám vďaka svojmu tvaru poskytne široký tieň, ktorý kopíruje rozmery terasy. Vonkajšie markízy dokážu zachytiť 60 až 80 % slnečnej energie pred okennou plochou a zaraďujú sa tak medzi najúčinnejšie typy tienenia. Ľahko sa s ňou manipuluje, môžete ju sklopiť vždy, keď zatúžite chytať bronz alebo sa kochať výhľadom na okolie.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom miestePohoda uprostred zelene

Pobyt na čerstvom vzduchu vám osvieži prítomnosť rastlín, ktoré dokážu zachytávať prach a spríjemniť aj to najvšednejšie prostredie. Miniatúrny živý plot vám okrem kúska prírody vytvorí aj pocit dokonalého súkromia. Pozor na jeho množstvo, v rastlinách sa môže zhromažďovať hmyz. Tento problém ľahko odstránite s UV lampou proti hmyzu. Buďte opatrní aj s alergizujúcimi kvetmi, Ideálne prostredie si vytvoríte pomocou celoročných rastlín a malých stromov alebo kríkov.

Večernú atmosféru si na terase môžete vyčariť svetelným zdrojom, zima vám po sezóne nebude s výhrevným panelom. Hríbový alebo závesný ohrievač predĺži vaše príjemne strávené chvíľky vonku až do neskorej jesene. Vďaka týmto „vychytávkam“ sa terasa stane plnohodnotnou časťou domu – vychutnáte si tu pokojné hodiny s knihou a keď sa znova oteplí, utužíte vaše priateľstvá poriadnou grilovačkou. –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.