tenkostenné betónové kvetináče
Galéria (3) Zdroj: Presbeton

Kvetinovú oázu môžete mať aj na pár štvorcových metroch

Spoločnosť PRESBETON v tomto roku uviedla na trh unikátne tenkostenné betónové kvetináče LITE CUBE a BLOCK. Kvetináče nájdu svoje uplatnenie na strešných terasách a balkónoch, na dláždených dvoroch, ale aj v záhradách.

Galéria

tenkostenné betónové kvetináče
tenkostenné betónové kvetináče

Navyše ich môžete umiestniť aj na konštrukcie, ktoré neboli projektované na príliš veľkú záťaž. Nové technológie výroby totiž umožnili výrobu subtílnych a zároveň veľmi odolných výrobkov, ktoré majú o cca 60 % nižšiu hmotnosť ako bežné betónové varianty ponúkané na našom trhu. Na druhej strane sa pri väčšom vetre neprevrátia vďaka mimoriadnej stabilite, ktorá vychádza najmä z ich vhodného tvaru a predsa len vyššej hmotnosti v porovnaní s populárnym ľahkým plastom.

tenkostenné betónové kvetináče
Zdroj: Presbeton

Aj keď sú betónové výrobky PRESBETON všeobecne mrazuvzdorné, v prípade kvetináčov, ktoré plánujete nechať vonku aj cez zimu, je potrebné poškodeniu od mrazu aktívne predchádzať. Pri sadení je nutné držať sa predpísaného postupu na zaistenie dlhej životnosti. Najzásadnejšiu úlohu zohráva použitie pružnej izolačnej vrstvy na vnútornej stene kvetináčov v podobe nopovej fólie, ktorá zamedzí poškodenie výrobku v mrazoch, ktoré by inak mohla znehodnotiť rozpínajúca sa premrznutá hlina.

Kombináciou niekoľkých kvetináčov, ktoré dostanete v 7 rôznych rozmeroch, môžete vytvoriť zaujímavé zelené organické zátišia. Kvetináče LITE CUBE a BLOCK vás prekvapia nielen svojou subtílnosťou, ale aj doslova zamatovo hladkým povrchom, ktorý nie je pre bežné betónové výrobky rozhodne samozrejmosťou.

Viac na www.presbeton.sk

Zdroj: Presbeton

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.