Novinky pre záhradu a tipy na aktívne využitie voľného času nájdete v Trenčíne

image 31771 25 v1

Začiatok apríla patrí už tradične na výstavisku Expo Center Trenčín mimoriadne obľúbenému veľtrhu Záhradkár a výstavám Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl, ktoré v dňoch 6. až 9. apríla ponúknu návštevníkom nielen jarné inšpirácie pre záhradu, ale aj zaujímavé tipy na vyplnenie voľného času.

Aké novinky by nemali chýbať vo vašej záhrade v roku 2016 sa dozviete na 22. ročníku veľtrhu Záhradkár. Vystavovatelia vo svojich expozíciách ponúknu široký sortiment záhradkárskych potrieb a pomôcok, ale aj úžitkové a okrasné rastliny, osivá, postrekové látky, minerálne hnojivá, skleníky a malú poľnohospodársku techniku.

Pre návštevníkov zároveň organizátori pripravili počas všetkých štyroch dní zaujímavý sprievodný program. Nielen pre odborníkov, ale aj pre laickú verejnosť sú určené prednášky na témy Rezistentné odrody jabloní a Pestovanie rôznych druhov ovocných drevín od Ing. Evy Šidovej, PhD., ktorá zároveň povedie poradňu v oblasti ovocinárstva, kvetinárstva, zeleninárstva, sadovníctva ale aj ochrany rastlín proti chorobám a škodcom. Ukážky rezu ovocných stromov predvedie priamo v areáli trenčianskeho výstaviska osobne predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ing. Eduard Jakubek, ktorý zároveň pre návštevníkov organizuje súťaž v reze ovocných stromov. Svojich dlhoročných priaznivcov poteší svojou účasťou v prvý deň veľtrhu aj prof. Ing. Ivana Hričovského, DrSc., ktorý sa v rámci svojej prednášky bude venovať problematike Jarných prác v záhrade. Na otázky právnej poradne budú odpovedať pán Juraj Korček a JUDr. Vladimír Zajac. Atraktívna bude aj výstava a ukážky jarných aranžmánov, ktoré budú predvádzať študenti Strednej odbornej školy záhradníckej z Piešťan. Veľtrh Záhradkár je určený pre všetky vekové kategórie. O tom, že aj naša mládež má naďalej blízko k prírode sa budú návštevníci trenčianskeho výstaviska môcť presvedčiť vďaka výtvarnej súťaži študentov na tému ROČNÉ OBDOBIA V ZÁHRADE.

Spoločne so záhradkárskym veľtrhom sa už dvadsiatykrát koná výstava VČELÁR, ktorá prinesie prehľad v sortimente včelárskych potrieb a včelích produktov. Vďaka úzkej spolupráci organizátorov so Slovenským zväzom včelárov budú mať návštevníci možnosť počas výstavy ochutnať med a medovinu, ako aj získať nové poznatky prostredníctvom odborných prednášok na témy – Nové smery vo včelárstve, Chov matiek, Včelie produkty vo výžive a prevencii chorôb človeka – apiterapia, Začínajúci včelári, Včelie produkty, ich spracovanie a senzorické hodnotenie.

Pre milovníkov poľovníctva v rovnakom termíne organizátori pripravili deviaty ročník výstavy POĽOVNÍCTVO, ktorá ponúkne široký sortiment poľovníckych potrieb – zbrane, nože, poľovnícke oblečenie, obuv a doplnky, ale aj odbornú literatúru.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom miestePrezentáciu výrobkov zdravej výživy, prírodných liečiv, prírodnej kozmetiky a bio produktov nájdu návštevníci na osemnástom ročníku výstavy ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL.

Úžasnú jarnú atmosféru týchto výstavných podujatí umocní živá hudba. Pre verejnosť bude areál trenčianskeho výstaviska otvorený denne od 9.00 do 18.00 h, 9. apríla do 16.00 h. Bližšie informácie nájdete na www.expocenter.sk.

EXPO CENTER a.s. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.