Komu sa nelení tomu sa zelení
Galéria (16)

Komu sa nelení tomu sa zelení

Záhradkári v zime neoddychujú. Aktívne sa pripravujú na to, aby dosiahli, čo najkrajšiu a najvýnosnejšiu úrodu. Začína sa to prípravou osív, hnojív, postrekov na ochranu rastlín a plodov, ale aj záhradkárskych potrieb a pomôcok. Cenné rady a tipy ako úspešne zvládnuť tieto úlohy ponúkne mimoriadne obľúbený veľtrh Záhradkár, ktorý sa bude konať 6. až 9. apríla v areáli výstaviska Expo Center Trenčín spoločne s výstavami Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl.

Galéria

Novinky pre záhradu
Novinky pre záhradu
Novinky pre záhradu
Novinky pre záhradu
Novinky pre záhradu
Novinky pre záhradu
Novinky pre záhradu
Novinky pre záhradu

Pre návštevníkov organizátori pripravili aj zaujímavý sprievodný program. Atraktívne budú ukážky jarných aranžmánov, ktoré budú predvádzať študenti Strednej odbornej školy záhradníckej z Piešťan. Môžete sa inšpirovať ako privítať jar naozaj jarnými dekoráciami s farebnými prvosienkami, nežnými sirôtkami, fialkami, sviežimi modricami alebo ružovými sedmokráskami. Naučte sa ako uviť jarný venček z vŕbových či brezových konárikov, alebo ako farebne zaujímavo vysadiť rôzne nádoby a zakomponovať do nich rôzne ozdoby, aby bolo Vaše dielo dokonalým jarným potešením. Zároveň vám študenti poradia ako si spraviť bylinkovú hriadku, aby bola krásna od skorej jari až do konca sezóny.

Nielen pre odborníkov, ale aj pre laickú verejnosť sú určené prednášky na témy Rezistentné odrody jabloní a Pestovanie rôznych druhov ovocných drevín od Ing. Evy Šidovej, PhD., ktorá zároveň povedie poradňu v oblasti ovocinárstva, kvetinárstva, zeleninárstva, sadovníctva ale aj ochrany rastlín proti chorobám a škodcom. Ukážky rezu ovocných stromov predvedie priamo v areáli trenčianskeho výstaviska predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ing. Eduard Jakubek, ktorý zároveň pre návštevníkov organizuje súťaž v reze ovocných stromov. V prvý deň veľtrhu poteší svojich dlhoročných priaznivcov svojou účasťou aj prof. Ing. Ivana Hričovského, DrSc., ktorý sa v rámci prednášky bude venovať problematike Jarných prác v záhrade. V sobotu budú mať návštevníci možnosť pánovi profesorovi položiť otázky počas diskusie s názvom Ovocinárske dialógy. Na otázky právnej poradne budú počas veľtrhu odpovedať pán Juraj Korček a JUDr. Vladimír Zajac. Veľtrh Záhradkár je určený pre všetky vekové kategórie. O tom, že aj naša mládež má naďalej blízko k prírode sa budú návštevníci trenčianskeho výstaviska môcť presvedčiť vďaka výtvarnej súťaži študentov na tému ROČNÉ OBDOBIA V ZÁHRADE.

Spoločne so záhradkárskym veľtrhom sa už dvadsiatykrát koná výstava VČELÁR, ktorá prinesie prehľad v sortimente včelárskych potrieb a včelích produktov. Vďaka úzkej spolupráci organizátorov so Slovenským zväzom včelárov budú mať návštevníci možnosť počas výstavy ochutnať med a medovinu, ako aj získať nové poznatky prostredníctvom odborných prednášok na témy – Nové smery vo včelárstve, Chov matiek, Včelie produkty vo výžive a prevencii chorôb človeka – apiterapia, Začínajúci včelári, Včelie produkty, ich spracovanie a senzorické hodnotenie.

Pre milovníkov poľovníctva v rovnakom termíne organizátori pripravili deviaty ročník výstavy POĽOVNÍCTVO, ktorá ponúkne široký sortiment poľovníckych potrieb – zbrane, nože, poľovnícke oblečenie, obuv a doplnky, ale aj odbornú literatúru. Odbornú garanciu nad výstavou prevzala Slovenská poľovnícka komora, ktorá sa podieľa aj na príprave zaujímavého sprievodného programu – prednášok zameraných na aktuálne zmeny v legislatíve a na prezentovanie zvykov a tradícií v poľovníctve na Slovensku. Atrakciou pre návštevníkov bude možnosť vyskúšať si streľbu z luku, ktorú ponúkne na výstave spoločnosť Lusien Trans s.r.o.

Prezentáciu výrobkov zdravej výživy, prírodných liečiv, prírodnej kozmetiky a bio produktov nájdu návštevníci na osemnástom ročníku výstavy ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL.

Úžasnú jarnú atmosféru týchto výstavných podujatí umocní živá hudba. Pre verejnosť bude areál trenčianskeho výstaviska otvorený denne od 9.00 do 18.00 h, 9. apríla do 16.00 h. Bližšie informácie nájdete na www.expocenter.sk.

EXPO CENTER a.s. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje