/ Recepty /

Smotanové mafiny čo vyzerajú ako šálka kávy

Smotanové mafiny čo vyzerajú ako šálka kávy

Ak máte radi kreatívne pečenie, neváhajte a skúste si upiecť tieto mafiny so smotanou, ktoré vyzerajú ako šálka chutnej kávičky. Nejedného hosťa tým isto potešíte.

Ingrediencie:

(na 16 ks)
2 vajcia
1 vanilkový cukor
180 g lahôdkovej smotany
100 g masla (rozpustiť)
220 g polohrubej múky
150 g práškového cukru
2 KL prášku do pečiva
 
okrem toho:
 
16 KL nutely
1 šľahačková smotana
1-2 PL práškového cukru
16 ks slaných praclíkov (na ušká)
cca 3 PL práškového cukru a trochu bielka alebo vody na polevu
polevu možno nahradiť aj trochou bielej roztopenej čokolády
kakao na posyp
 
Postup:


Do misky preosejeme múku, práškový cukor a pridáme prášok do pečiva, premiešame. V druhej miske rozšľaháme vajcia s vanilkovým cukrom. Pridáme smotanu a roztopené, vychladnuté maslo. Vyšľaháme. Pridáme múku zmiešanú s cukrom a práškom do pečiva a už len ručne premiešame. Naplníme košíčky do 2/3 a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov cca 20 – 25 minút. Skúška špajlou.
 
 
 
Kým sa mafiny pečú, urobíme si ušká na šálky. Vymiešame dobre preosiaty práškový cukor s troškou vaječného bielka alebo pár kvapkami vody. Možno použiť aj roztopenú bielu čokoládu. Namočíme praclíky a necháme na tácke stuhnúť.
 
 
Mafiny necháme dobre vychladnúť. Odstránime z nich papier. Vyrežeme prostriedok a naplníme nutelou. Na boku mafiny urobíme malý zárez a vsunieme akože ušká šálky. 
 
 
Šľahačku vyšľaháme s 1 PL práškového cukru. Ak máte radi sladké, kľudne pridajte ešte 1 PL práškového cukru.
 


 

Nakoniec ozdobíme vyšľahanou šľahačkou a poprášime kakaom.
 

 
 
 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.