Prečo mi nekvitnú hyacinty?

Prečo mi nekvitnú hyacinty?

Každoročne si na začiatku roka kupujem rýchlené hyacinty. Obľubujem ich vôňu. Niekedy si však kúpim len malé naklíčené cibule s prvými listami a často sa stane, že nevykvitnú, pričom ale vidno aj vyfarbené puky. Prečo teda nevykvitnú? (Jana V., Levice)

Môže to byť tým, že hyacinty umiestnite do miestnosti, ktorá je vykúrená a so suchším vzduchom. Presne toto rýchleným rastlinám neprospieva. Odporúčam kúpiť vyrastenejšie rastliny s pukmi tesne pred rozkvitnutím alebo mierne rozkvitnuté. Hyacinty umiestnite do chladnej a dostatočne svetlej miestnosti. Rozhodne sa vyhnite parapetným doskám, pod ktorými sú radiátory. Presne na takýchto miestach kvetné puky najčastejšie zasychajú.

Rastliny zalievajte, pozor ale na premokrenie. Rastlinu denne jemne roste – pokojne celú rastlinu, podporí to vykvitanie aj svieži vzhľad. Neodporúčam umiestniť rýchlené hyacinty do tmavších miestností ani na miesta, kde hrozí častý prievan.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.