K akým rastlinám sa hodí centrant?

image 36046 25 v1

V susedovej záhrade sa mi zapáčili nevšedné trvalky s nádhernými ružovými súkvetiami. Zistila som, že ide o centranty. Zároveň som sa dočítala, že táto trvalka je vhodná k ružiam. K akým iným rastlinám sa ešte hodí? (Petra G., Šamorín)

Centrant (Centranthus ruber) je trvalka, ktorá rozkvitá v júni a kvitne až do septembra. K ružiam sa vyslovene hodí, ale nemala by rásť v ich tesnej blízkosti. Zvykne sa totiž rozrásť a mohla by obmedziť ruže v raste. Centrant vytvorí nádherný a bohato kvitnúci trs. Pekne vynikne trebárs s bielymi alebo aj krémovými ružami. Okrem toho sa hodí do spoločnosti kocúrnika, šalvie či rebríčka, tie však vysaďte pred centrant, keďže je vyšší. Dariť sa mu bude na slnečnom mieste s priepustnou pôdou, ktorá nesmie byť vlhká alebo zamokrená. Rastlinu môžete pestovať aj v suchých múrikoch a štrkových záhonoch.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.