Na záhrade so psíkom bez exkrementov?

psie toalety
Zdroj: ECO DOG PARTNER

Naši starí rodičia sa kedysi zmierili s tým, že život so psíkom v rodinnom dome so záhradou znamená plno nepríjemných hnedých prekvapení všade, kam sa len pozriete. Štvornohí miláčikovia vykonávajú potrebu denno-denne a výsledkom býva žltý, vypálený trávnik, zničené kvety, úroda či poškodené steny domov.

Odstraňovanie týchto následkov je nepríjemné a nákladné aj po finančnej stránke. Určite si hovoríte, že naši štvornohí miláčikovia si predsa rovnako ako my zaslúžia život v čistote a pohodlí. Našťastie doba pokročila a samotní Slováci prišli so skvelým nápadom, psími toaletami. Predstavte si, že by mal váš psík na záhrade vlastné miestečko, ktoré by považoval za svoj záchod. Miesto, ktoré absorbuje psí moč, zabráni tak nepríjemnému zápachu, a navyše koncentruje exkrementy na jednom mieste bez toho, aby ste ich museli každý deň hľadať po celej záhrade. Naši štvornohí miláčikovia si pri psej toalete, ECO DOG TOILET môžu slobodne behať po záhrade, no akonáhle sa ozve príroda, existuje pre nich už len jedno miesto, kde potrebu vykonajú. Toalety sú nielen účinné a efektívne, ale aj dizajnovo zaujímavé. K dispozícii totiž máte až tri modely, ktoré sa hodia do každej, či už klasickej alebo modernej záhrady. Ochrana životného prostredia tu zohrá svoju dôležitú úlohu, niektoré z nich totiž dokonca disponujú solárnym panelom a svetlom, vďaka čomu nebude ani nočné venčenie problém.

psie toalety
Model SMART | Zdroj: ECO DOG PARTNER

Ako to funguje?

Tak, ako sa každý psík učí základné povely, je potrebné ho aj teraz najprv k toalete priviesť. Súčasťou ECO DOG TOILET sú feromóny, ktoré lákajú psov aj sučky, aby potrebu vykonali práve na tomto mieste. Akonáhle si pes označkuje svoje teritórium, pochválime ho, aby vedel, že toto je miesto, na ktorom odteraz bude vykonávať potrebu. Neskôr si psík či sučka k svojmu označkovanému teritóriu cestu nájdu sami.

psie toalety
Model SMART pohľad zhora. | Zdroj: ECO DOG PARTNER

Jedinečné zloženie

Na prvý pohľad sa vám psie toalety môžu zdať úplne obyčajné. Ide však o jedinečnú filtračno-absorpčnú zmes, ktorá navyše obsahuje spomínané psie feromóny. Tie sú vytvorené špeciálne pre psíkov aj sučky tak, aby ich nabádali k vykonaniu potreby práve na tomto mieste. K psej toalete vám ECO DOG TOILET poskytuje aj pravidelný servis, ktorý sa stará o funkčnosť toalety a výmenu potrebných zložiek. Jednoducho tak, aby všetko fungovalo ako hodinky.

psie toalety
Stanica HOME | Zdroj: ECO DOG PARTNER

Keď zbierať nestačí

Celosvetové štúdie odborníkov dokazujú, že psie exkrementy môžu roznášať rôzne vírusové či baktériové ochorenia. Rovnako, ako aj v ľudskom tele, sú aj v tom zvieracom choroby úplne bežné. Preto, ak aj exkrementy manuálne zbierate, ich čiastočky stále zostávajú na steblách trávy, na rastlinách či v pôde. Účinnejšie je zabrániť ich voľnému pohodeniu v rámci záhrady a koncentrovať ich na jednom mieste tak, ako to robí ECO DOG TOILET.

psie toalety
ECO DOG TOILET stanica u spokojného zákazníka | Zdroj: ECO DOG PARTNER

Úspech v obciach

Psie toalety si získali srdcia psíčkarov po celom Slovensku. Projekt totiž odštartoval pred niekoľkými rokmi v samosprávach, ktoré tak svojim venčiacim majiteľom maznáčikov a ich deťom dali šancu na čisté a bezpečné okolie. Mnohí na ne nedajú dopustiť a jednoznačne potvrdzujú, že si už na topánkach neodnášajú domov nepríjemné páchnuce prekvapenia. Takémuto riešeniu sa už tešia napríklad v Košiciach, v Žiline, ale aj v Tvrdošíne, v Leviciach či v Senci.

Ak chcete mať aj vy čistú a dôstojnú záhradu, bez obáv pred baktériami a vírusmi, kliknite na www.psiatoaleta.sk, či zavolajte na +421 948 996 992.

Redaktor: Katarína Veslárová

Zdroj: PR ECO DOG PARTNER, s. r. o.