Výsledky súťaže o balíček lepidiel Pattex ONE FOR ALL! Prilepiť svetlo na strop? Ľahké!

image 33642 25 v1

Strop a zvislé steny sú plochy, na ktoré sa lepí horšie. Najmä strop vyžaduje skôr skúsenú ruku odborníka. Vŕtať do stropu a ukotviť svetlo môže znamenať veľký problém napr. s potenciálnym poškodením parotesnej izolácie. Preto je vhodné niektoré svetlá, najmä tie, ktoré majú väčšiu dotykovú plochu so stropom, prilepiť. V súčasnej dobe, keď je dispozícii veľmi silné montážne lepidlo Pattex ONE FOR ALL, zvládne prilepiť svetlo aj menej skúsený domáci majster.

Svetlo v byte dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru. V súčasnej dobe sa používajú rôzne zdroje svetla, ktoré osvetľujú konkrétne plochy v izbe. Jedným zo zdrojov sú aj stropné svietidlá. Prilepenie takého svetla v detskej izbe môže zvládnuť aj domáci majster začiatočník.

Čo budete potrebovať:

Svetlo, príslušné žiarovky, malý skrutkovač na pripojenie k prúdu, metličku, čistič, kúsok lepiacej pásky, rebrík a lepidlo (napr. Pattex ONE FOR ALL)

– Vyskúšajte, či sa povrch stropu neodlupuje. Vezmite kúsok lepiacej pásky, prilepte ho na strop a následne strhnite. Keď na páske zostanú kúsky maľby, je nutné maľbu v mieste lepenia odstrániť. Očistite obe lepené plochy. Na strop použite metličku, lepenú plochu svetla očistite a odmastite pomocou liehového čističa. Nechajte odvetrať.- Najskôr vypnite elektrinu, označte si ceruzkou miesto, kam budete svetlo lepiť. Stačí ho jednoducho priložiť na strop a na niektorých miestach urobiť podľa kruhu rysky. Skontrolujte, či je určený stred, prípadne umiestnené tak, ak ste si to predstavovali.

– Vyberte si montážne lepidlo. Výber lepidla je veľmi dôležitý. Zvoľte lepidlo, ktoré má vysokú počiatočnú pevnosť, ako je Pattex ONE FOR ALL.

Montážne lepidlo Pattex ONE FOR ALL sa vyznačuje extrémne veľkou počiatočnou pevnosťou, dokáže uniesť až 350 kg/m2. Vďaka tejto schopnosti sa stalo toto montážne lepidlo jednotkou a najsilnejším lepidlom značky Pattex. Vysokú počiatočnú pevnosť oceníte najmä pri už spomínanom lepení ťažších materiálov, alebo pri lepení na zvislý povrch alebo na strop. Pattex ONE FOR ALL dokáže udržať aj ťažšie veci bez fixácie.

– Naneste montážne lepidlo na spodnú plochu svetla, ktorá bude prilepená k stropu. Lepidlo nanášajte v bodoch alebo v „červíkoch“.


– Spodnú časť svetla prilepte na strop. Orientujte sa podľa ceruzkou načrtnutých značiek. Nezabudnite na elektrické káble. Prestrčte ich cez otvor. Veľmi pevne pritlačte k stropu. Zaťažením, čiže pritlačením, sa lepidlo roztiahne do šírky a vytvorí tak väčšiu dotykovú plochu, svetlo potom lepšie drží. Vďaka vysokej počiatočnej pevnosti nemusíte svetlo nijako fixovať, stačí na chvíľu pritlačiť a už drží. Počkajte do úplného vytvrdnutia, t.j. aspoň 24h.– Pripojte svetlo, naskrutkujte žiarovku a ukotvite sklenený kryt.Aj na prvý pohľad náročnejšie lepenie môže byť so šikovnými pomocníkmi ľahké.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVýhercami balíčkov lepidiel Pattex sa stávajú: Tomáš Senaj, Chotča, Danica Ppomorská, Spišská Nová Ves, Eva Tomášová, Košice.

Výhercom gratulujeme!

Teraz aj vy môžete skúsiť ľahké lepenie pomocou lepidla Pattex ONE FOR ALL. Zapojte sa do súťaže o balíček Pattex!

Súťažná otázka:

Aká je veľkosť balenia lepidla Pattex ONE FOR ALL?

1) Náplň 440 g

2) Nádoba 500 ml

3) Tlaková nádoba 300 ml

Odpovede posielajte do 31.7.2016 e-mailom na adresu: sutaz@jaga.sk. Predmet: Súťaž Pattex. Správnu odpoveď nájdete na www.pattex.sk.

Fotografie sú ilustračné. K správnej odpovedi nezabudnite pripojiť Vaše kontaktné údaje.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.