Maľovanie stien s valčekom
Zdroj: shutterstock.com

7 jednoduchých tipov, s pomocou ktorých bude maľovanie stien ešte jednoduchšie

Chcete vymaľovať steny a tentokrát sa vyhnúť fŕkancom? Túžite mať výslednú prácu dokonalú a nestráviť opravami ďalšie hodiny? Maľovanie stien zvládne aj začiatočník. Potrebuje k tomu dobré pomôcky, kvalitnú farbu a chuť dotiahnuť prácu do posledného detailu. Ak sa k tomu pridá aj zopár tipov od skúsenejších, výsledok milo prekvapí.

V nasledujúcom videu nájdete niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré sa dajú šikovne využiť pri maľovaní stien. Dozviete sa, ako vytvoriť dokonalý prechod medzi dvoma odlišnými farbami aj ako vyplniť škáry a otvory v stenách sadrou pomocou plastového vrecka.

Ak ste neprišli na chuť maľovaniu s valčekom, pretože po prvých ťahoch zanecháva v maľovke vlákna, zíde sa poznať trik, čo s valčekom urobiť ešte pred prvým namočením do vedra s farbou.

Vo videonávode tiež uvidíte, ako ochrániť kľučky na dverách pred farbou a ako minimalizovať fŕkance zo štetca. Zaujať vás tiež môže spôsob, ako vytlačiť veľké množstvo farby z valčeka či ako štetcom maľovať s vysokou presnosťou na miestach, ktoré sa možno na prvý pohľad zdajú byť komplikované – a dokonca bez toho, aby ste museli kupovať úzky štetec.

Maľovanie stien si vyžaduje poctivú prípravu. Už malé prehliadané chyby sa podpíšu na vzhľade a trvácnosti výsledku. Nemožno preto podceniť žiadnu fázu procesu. V tom vám môžu byť inšpiráciou aj ďalšie články plné praktických rád a postupov o maľovaní stien:

Nech vám žiadna novinka neunikne

Odoberajte týždenný prehľad najlepších článkov emailom

Text: Juraj Koreň
Zdroj: Youtube.com/The Maker
Foto: shutterstock.com

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje