Úprava starého nábytku

Úprava starého nábytku

V roku 1977 sme si kúpili obytnú spálňu. Okrem postelí a nočných stolíkov, pozostávala z dvoch šatníkových skríň, dvoch skriňových nadstavcov a piatich skriniek.

Súťaž:

Rozmýšľal som, ako ju opätovne po rokoch využiť na archivovanie dokumentov, uloženie nástrojov a iných občasne používaných predmetov a vecí. Rozhodol som sa ju z časti renovovať a prispôsobiť podkrovnému priestoru.

Všetky korpusy som nanovo premaľoval vodou riediteľnou, matnou hnedou farbou. Pôvodné excentre s tiahlami boli niekoľkonásobným rozobratím uvoľnené tak, že sa nedali postačujúco pevne skrinky nanovo zostaviť. Preto som použil tam, kde bol pôvodná materiál korpusu nepoškodený konfirmáty 5 x 50 imbus. Tam, kde to bol problém, resp. pri skoseniach skríň a skoseniach skriniek bolo naviac na stykové plochy použité lepidlo Pattex Fix Extreme total.

Pôdorys dokumentuje rozmiestnenie rekonštruovaného nábytku  v podkroví. Ľavá strana dnes slúži ako občasná pracovňa a skladovanie, pravá strana ako dielňa a hlavný skladovací priestor. Tam došlo ku najväčším zásahom do  pôvodnej konštrukcie. Z dôvodu získania dostatočného prechodu bolo treba zrezať obidve skrine pod 30 uhlom a zasunutím získať 1000 mm prechod pred skriňami. Na dve skrinky som z nočných stolíkov zostavil zníženú a ešte jednu aj skosenú otvorenú policovú skrinku. Práve u týchto zmien bolo najviac používané spomenuté lepidlo Pattex.

Popísanou rekonštrukciou tento nábytok dostal, aj po 36 rokoch, naďalej slúžiť svojmu prakticky pôvodnému účelu estetického skladovania vecí v domácnosti.

Viliam Valovič

SÚŤAŽ!!!

Zapojte sa aj vy do našej čitateľskej súťaže o najkreatívnejší domáci nápad a hrajte o tablet Sencor Element 9.7 a pomocníkov do domácnosti od spoločnosti Henkel. Desiati z vás sa môžu tešiť na hodnotné produktové ceny a celoročné predplatné časopisu Urob si sám.
 
Podrobnosti o súťaži nájdete TU.

Ďaľšie súťažné nápady:

http://urobsisam.topky.sk/domaca-pohoda/hand-made/netradicne-saty-2151.html?dano_kurek=1

http://urobsisam.topky.sk/navody/zahrada/ako-si-skraslit-plechovy-odpadkovy-kos-2146.html

http://urobsisam.topky.sk/navody/nabytok/stojan-na-pastelky-z-toaletneho-papiera-2147.html

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.