trendy v interiéri
Zdroj: Hornbach

Predstavujeme vám trendy v interiéri pre rok 2020. Prekvapia vás!

Pokukujete po dekoráciách, ktoré z vášho domu alebo bytu urobia útulný a moderný domov? U nás ste na správnej adrese. Poďme spoločne nahliadnuť do budúcnosti. V dnešnom článku vám prezradíme, aké trendy v interiérových dekoráciách nás budúci rok čakajú.

Farba roka 2020

Neo mint čiže pastelovo zelená farba – tá bude zdobiť budúci rok najmodernejšie interiéry. Ak chcete ísť s dobou, pri výbere doplnkov sa zamerajte práve na túto farbu. V kombinácii s bielou a svetlým drevom dostanete do kolien každého bytového dizajnéra. Pokladáte sa za odvážneho jedinca? Potom si pastelovo zelenou ozdobte celé steny. Siahnuť môžete po farbe aj fototapetách. Záleží len na vás. V prípade, že na takto radikálny krok pripravení nie ste, kúpte si v farbe neo mint iba doplnky – obrusy, deky alebo dekoračné vankúše. Vyzerá to tiež veľmi pekne a budúci rok tieto doplnky môžete nahradiť zase inými.

trendy v interiéri
Zdroj: Hornbach

Ekológia hýbe svetom

Rok 2020 sa ponesie v znamení minimalizmu, prírody a udržateľnosti. Rovnako ako to bolo v predošlých rokoch. Čo to znamená? V moderných interiéroch sa objavia doplnky recyklované, drevené a ručne vyrábané. Priestor bude pôsobiť vzdušným a sviežim dojmom. Tomuto trendu veľmi fandíme. Prečo? Naša planéta potrebuje odľahčiť a každá maličkosť sa počíta.

Tip: Z obľúbených fotiek si nechajte vyhotoviť fototapetu. Získate tak originálnu dekoráciu, ktorá sa stane dominantou celej miestnosti. A čo viac? Každý pohľad na ňu vás zahreje a vyvolá pekné spomienky.

trendy v interiéri
Zdroj: Hornbach

Ide sa skladať

Nehnuteľnosti sú v dnešnej dobe veľmi drahé, čo vedie k jednej veci – naše obydlia sú stále menšie a menšie. Niet divu, že sa mení tradičné rozdelenie miestností. Napríklad sa spája kuchyňa s obývačkou. A aby sme sa tu mohli bez problémov pohybovať, kupujeme si sem skladací nábytok. Stoličky, stoly, pohovky. Ak daný nábytok zrovna nevyužívame, šup s ním niekam, kde nebude prekážať. Keď už sme pri tých kuchyniach, za zmienku určite stoja obrusy. Ako to? Tie sa totiž vracia do módy. Ak sa v budúcom roku na vašom stole objaví obrus s ornamentálnym, minimalistickým alebo vintage vzorom, máte vyhrané.

Zdravie na prvom mieste

Záleží vám na vašom zdraví? „Samozrejme!“ Presne tak znie odpoveď na túto otázky väčšiny z nás. A to sa odrazí v roku 2020 aj v našich interiéroch. Ako presne? Napríklad v dôraze na kvalitný spánok. Ten má na naše zdravie rovnako veľký vplyv ako zdravé jedlo alebo pohyb. Investíciou do inteligentných matracov, ktoré monitorujú telesné funkcie a merajú dobu spánku, bude pribúdať. V spálňach a na pohovkách ďalej objavíme vankúše s odvážnymi a výraznými vzormi. Tie celý priestor dokonale rozžiaria a zaistia originálny vzhľad.

trendy v interiéri
Zdroj: Hornbach

Vdýchnite interiéru život

Čo bude v roku 2020 zdobiť naše steny? Príroda – aj tak by sa dalo zjednodušene odpovedať. Nemusíte hneď bežať pre štetec a skúšať niečo namaľovať. Existujú totiž nástenné dekorácie, ako napríklad nálepky na stenu, s motívmi vtáčikov, zvierat a zelene sú trendová záležitosť, ktorá len tak z módy nevyjde. Medzi bytovými doplnkami by vám nemali chýbať ani izbové kvety, ktoré vás prepoja s prírodou a z interiéru vytvorí útulné miesto. Relax pre každého člena rodiny zaručený.

Keď sa škandinávsky dizajn spojí s tým japonským

Moderný škandinávsky štýl v roku 2020 ovplyvnia ďalšie smery. A jedným z nich je ten japonský. Spojenie týchto dvoch štýlov sa nazýva Japandi. Ako ho poznáme? Vyznačuje sa:

● minimalizmom,
● jemnými farbami – béžová, krémová a smotanová,
● prírodnými materiálmi – drevo a bambus,
● čistotou,
● útulnosťou,
● a ručne vyrobenými doplnkami.

Zdroj: Hornbach

Koberce nepatria len na zem

Dávno odzvonilo časom, kedy na stenách viseli len obrazy a nástenné hodiny. V roku 2020 tam čoraz častejšie nájdeme dizajnové koberce. Práve tie sa stanú dominantou celej miestnosti a vytvoria tak veľmi luxusnú nástennú dekoráciu. Trendy pre budúci rok hlásajú, že najviac sa budú predávať koberce inšpirované japonskými záhradkami a koberce vyrobené fair trade za pomocou prírodných farbív.

A na záver ešte jedna rada – pri výbere doplnkov do interiéru pre budúci rok nechajte vždy hlavné slovo svojmu vkusu. A čo keď sa práve nezhoduje s najnovšími trendmi? Nevadí. Vy sa doma musíte cítiť príjemne. To je to, na čom skutočne záleží.

ZDROJ PR článok spoločnosti Hornbach

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje